Jump to content
Българският форум за музиканти

И аз да се препредставя :)


Recommended Posts

Ще направя едно паралелно представяне на мен и половинката ми,

тъй като сме като един човек, просто ползваме един никнейм :)

Elenka е ника както се вижда :D.

 

Аз съм Елена, а той Яне. Ние сме на по 30-31 години, а по образование сме художници (висшисти :) и двамата.

Като музиканти се изявяваме абсолютно самостоятелно и каквото научим само от възрастните хора в района ни.

И това е в общи линии идеята ни.

Аз-Елена свиря на тарамбука основно, води се балкнаска техника-различна от турската и арабската

(с опити в момента да просвиря на тамбура, кемене и тъпан).

Яне свири на тамбура, гайда, двоянка, кемене, кавал, сворче (е понякога ми взема тарамбуката)

 

Проектите до сега?

Е най-великия ни е "Леб и вино". Един записан албум, готвим втори, дай Боже още.

Пък и да се издава и разпространява.

Автентичен Пирински фолклор, от извора.

 

Страничните ни интереси са всъщност нашите основни-рисуването, иконопис, тъкачество, изработка на инструменти.

Ако на някой му е станало интересно, посетете страницата ни:

www.lebivino.com

 

Ние сме вдъхновени от християнските ценности, изкуството, традицията...и понякога прослушваме любимите си групи от младините:

Black Sabbath, DIO, Led Zep, Slayer, Sepultura (Soul Fly), Cannibal Corpse и много други много яки групи от твърдия саунд.

 

Реквиемът на Моцарт пък е моя еталон за класическо произведение, както и руските експресионисти в музиката.

 

Занимаваме се с музика, иконопис, живопис, текстил...водим няколко школи по изворен фолклор, въобще артисти до безобразие.

А това за сега ми се струва един сериозен форум :)

Поздрави на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно е, че се присъединявате във форума!

Добре дошли!

 

п.п. Разгледах ви нещата във YouTube и много ми харесаха! :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цитирам един от героите в приказките за Хитър Петър

 

-аферим! машала! бравос!

 

:whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова съм благодарна, че има хора като вас, честно! :greenangel:

Видях и чух нещата ви и си признавам, че не съм изпитвала това чувство отпреди поне 6 години, когато с една група чужденци разлеждахме стария квартал на Ловеч. И попаднахме на един екскурзовод-историк, когото от културния отдел на съвета бяха изпратили "по заместване", защото го смятали за луд. Само дето, докато този човек ни водеше из старите къщи, имах чувството, че предметите почват да светят поради думите му. Софрите, столовете, миндерите, чергите, съдинките, скъпи стъкленици от есенции в къщите на богатите търговци, мястото, където е творил Панайот Пипков, църквата, в която е пял Левски... В една от избите ни пя лозарска песен - не майсторски, но проникновено и с душа. Накрая цялата група беше категорична, че този човек просто не живее за себе си и трябва да бъде възнаграден. Опитахме се да му надплатим билетите, но той след пет минути дотича през площада и ни намери под чадърите на най-близкото кафе, да върне малкото, което можеше да не отчете и да задържи за себе си. Момичето на масата до мен се разплака и каза: "Аз не мога да бъда такъв човек."

 

Той пък от своя страна настойчиво помоли да не казваме в общината как ни говори и пее, защото щели да спрат да му дават работа... (!?!)

А наистина, където минеше, имах усещането, че къщите и улиците са пълни с живот, вратите се отварят с големите стари ключове, но стопаните на дома просто са излезли за малко, за да можем да надникнем вътре и да чуем разказа, сред което ще се върнат и ще подновят обичайните си занимания.

Пренесе ни в други времена...

 

Разказвам ви го толкова подробно, защото, като гледам клиповете и снимките ви, усещането е същото! Вие просто живеете с това, което правите и то живее чрез вас!

 

Аз не съм познавач на тази музика, но предпочитам да я опозная чрез някой, който умее да се превъплъти в духа й, вместо да пише дескриптивни етнографски студии или да създава документално кино за нея.

Истински ви се радвам и добре дошли във форума!

:hysterical:

Ангелина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забързани в смазващото и все по-жестоко ежедневие,

все по-рядко можем да бъдем земни, хора които се радват на чудото живот.

Елена, Яне, добре дошли и Господ здраве да ви дава,

за пореден път доказахте, че музиката е велико нещо, а вие го правите превъзходно.

Браво. :metalist:

Такива хора като вас ме правят щастлив и по-голям оптимист за бъдещето.

Живи и здрави.

Поздрави, Кирил.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.