Jump to content
Българският форум за музиканти

Клиф Бъртън


motorbreath

Recommended Posts

Много беше добър, ама чак пък "най-добрият басист"...

Някак си не кликва нужното колелце на нужното място.

Бтв, ако се замисли човек - Джейсън Нюстед по абсолютно никой начин не му отстъпва и аз лично на него се кефя повече - самият му стил на писане на партиите, както и самото му свирене, ми допадат повече. Някак си по-изискани са, особено в последно време. Но все пак е трудно да се каже, защото не се знае къде щеше да бъде Бъртън сега, ако още бе жив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Поредния любознателен младеж чул две групи и трима басисти. Нали се изписаха 62317 теми, че МУЗИКАТА НЕ Е СПОРТ. Иначе щяха да я включат в Олимпийската програма.

 

П.П. Аз пък казвам, че Victor Wooten е най-великия. Айде де! :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тей, официално се извинявам на втора на темата motorbreath за това, че го нарекох (цитирам): "Поредния любознателен младеж чул две групи и трима басисти." Поговорихме си и се оказа, че не съм прав. Ама се чудех с кого да се заяждам. :P

 

П.П. Иначе си държа на Виктор, де!!! :godbless::godbless::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джейсън беше някак си по готин с по-готино сценично поведение, НО преди да умре Клиф много много голям процент от песните на Металика са били негови идеии...даже ако не се лъжа Орион е изцяло композирана от него!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джейсън беше някак си по готин с по-готино сценично поведение, НО преди да умре Клиф много много голям процент от песните на Металика са били негови идеии...даже ако не се лъжа Орион е изцяло композирана от него!

не се лъжеш

в това число е и To Live is to Die

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, мале! Винаги много ме е дразнило (не само в музиката) да слагаме "на кантар" гениите...!

Като на пазара, бате:

-Тия домати са по-готини, щото са по-червени!

-А, не! Тея са по-големи и по-сочни, значи са по-добри!

 

Гения не може да се измери с мерни единици!

И как може някой да сравнява Jason Newstad с Kliff Burton?! Дори да ги слага на един "кантар"?! Единия е музикант, другия е ВЕЛИК музикант! За какво говорим...? Ужас... Jason бил по-готин... :godbless::cheers::no: !? Слушайте музиката, хора, това не е телевизия "Планета"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без Грег Лейк не може :godbless:

К'ъв е тоа? Дай нещо да чуем. Може линке към сайта му или поне на английски как е, че не ми е познат, а трябва да се осведомяваме музикално... :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К'ъв е тоа? Дай нещо да чуем. Може линке към сайта му или поне на английски как е, че не ми е познат, а трябва да се осведомяваме музикално...  :green:

Това е басъстът на Кing Crimson в първия и втория им албум. Първият го пише в подписа ми. Вторият се казва In The Wake Of Poseidon. Kinng Crimson са наистина чудовищна за времето си банда. Ако не си запознат с тях започвам кратък профил, за да знаеш какво да очакваш: започват като група, съчетаваща шейсетарски псайкъделик тип Хендрикс със джаз. Това ражда прогресив рокът. Първият им албум е титулован като един от най-важните дебюти въобще. Мнозина смятат, че именно това е бил албумът, създал прогресив-рока такъв, какъвто е днес. Псайкъделик-настроението обаче винаги го има, от първия до последния им албум ("The Power To Believe", 2001).

Ценна група, която повечето хора избягват, защото им били странни.

Партиите на Лейк изглеждат супер самобитни за времето си. Именно първите два албума на Кримсън са нещо, соето всеки басист трябва да изсвири от-до. Обърни специално внимание на песента от подписа ми. Първата песен от първия албум - 21st Century Schizoid Man. Ако не си консервативен слушател ще харесаш Кинг Кримсън. Имаше всичко на тая група в ММГЕН-а, обаче сега не мога да ти кажа. В дата.бг го има албумът Red, който силно ти препоръчвам, тъй като първият албум е леко непрофесионален, за разлика от ред - последния албум на т. нар. "стари Кинг Кримсън". След това почти не се разпадат, изпадат в забвение, и после се завръщат с нещо доста по-различно, което не ти препоръчвам да чуеш преди албумите до Ред.

Таблатури на повечето им качествени песни ще намериш в МайСонгБуук.ком. Започни с 21st Century Schizoid-a, аз лично така направих.

 

Edit: Ако наистина хванеш да я свириш (не много трудна, но в никакъв случай лесна партия) моля те сподели - с пръсти ли я праскаш или с перо? Щото Грег Лейк я праска с перо, а аз я правя с пръсти - интересно ми е кой друг я свири с пръсти.

Във всички случаи - такива като нас трябва да слушат Кримсън постоянно и по много :cheers:

Редактирано от Pinky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К'ъв е тоа? Дай нещо да чуем. Може линке към сайта му или поне на английски как е, че не ми е познат, а трябва да се осведомяваме музикално...  :green:

Това е басъстът на Кing Crimson в първия и втория им албум. Първият го пише в подписа ми. Вторият се казва In The Wake Of Poseidon. Kinng Crimson са наистина чудовищна за времето си банда. Ако не си запознат с тях започвам кратък профил, за да знаеш какво да очакваш: започват като група, съчетаваща шейсетарски псайкъделик тип Хендрикс със джаз. Това ражда прогресив рокът. Първият им албум е титулован като един от най-важните дебюти въобще. Мнозина смятат, че именно това е бил албумът, създал прогресив-рока такъв, какъвто е днес. Псайкъделик-настроението обаче винаги го има, от първия до последния им албум ("The Power To Believe", 2001).

Ценна група, която повечето хора избягват, защото им били странни.

Партиите на Лейк изглеждат супер самобитни за времето си. Именно първите два албума на Кримсън са нещо, соето всеки басист трябва да изсвири от-до. Обърни специално внимание на песента от подписа ми. Първата песен от първия албум - 21st Century Schizoid Man. Ако не си консервативен слушател ще харесаш Кинг Кримсън. Имаше всичко на тая група в ММГЕН-а, обаче сега не мога да ти кажа. В дата.бг го има албумът Red, който силно ти препоръчвам, тъй като първият албум е леко непрофесионален, за разлика от ред - последния албум на т. нар. "стари Кинг Кримсън". След това почти не се разпадат, изпадат в забвение, и после се завръщат с нещо доста по-различно, което не ти препоръчвам да чуеш преди албумите до Ред.

Таблатури на повечето им качествени песни ще намериш в МайСонгБуук.ком. Започни с 21st Century Schizoid-a, аз лично така направих.

 

Edit: Ако наистина хванеш да я свириш (не много трудна, но в никакъв случай лесна партия) моля те сподели - с пръсти ли я праскаш или с перо? Щото Грег Лейк я праска с перо, а аз я правя с пръсти - интересно ми е кой друг я свири с пръсти.

Във всички случаи - такива като нас трябва да слушат Кримсън постоянно и по много :)

 

Според мен Grеg Lake само пее във втория албум на King Crimson, тъй като вече е член на Emerson, Lake & Palmer. :D

Там обаче е направо "фурия". :)

А това е най-доброто пожелание: "Във всички случаи - такива като нас трябва да слушат Кримсън постоянно и по много." :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.