Jump to content
Българският форум за музиканти

Рязане на чинели


Recommended Posts

Здравейте пичове,

Може ли някой да съдейства? Интересува ме къде, кой или как може да се отреже чинел?!?! Става дума за краш Meinl Amun 16 , който открих днес че се е пукнал. Цепнатината е около2/3 мм ама ще стане и по-голяма ако не се отреже. Та въпроса ми е какво да правя :) Мерси предварително !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стругар му е майката :) !!!16ката няма да е проблем за стандартните стругове(които са до 50 см диаметър).Не съм стругар,но имах проблем с една 20ка,за която се чупих да търся голям струг и накрая ми я резнаха в един завод(Възход)!А ако искаш "гризка"(която не ти препоръчвам,щото е супер грозна отживелица),става и с обикновенна ножица за ламарина.А третия вариант е да пробиеш(с бормашина)дупчица в края на пукнатината!

Успех и поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси пичове за инфото, май номера с бормашината най ми допада, а и аз си го мислех ма не знаех дали ще свърши работа. Пак мерси и лека вечер от мене :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че с дупчица в края на пукнатината най-вероятно пак ще тръгне, това е временно решение....най-добре отиди при стругар :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен дупката(която също е временно решение),при всички останали рязания звука се преебава непоправимо,това сигурно го знаеш.

Редактирано от pantommind
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пичове,

Може ли някой да съдейства? Интересува ме къде, кой или как може да се отреже чинел?!?! Става дума за краш Meinl Amun 16 , който открих днес че се е пукнал. Цепнатината е около2/3 мм ама ще стане и по-голяма ако не се отреже. Та въпроса ми е какво да правя :) Мерси предварително !!!

 

Ако наистина е 2, 3 мм не си заслужава да го режеш на струг, ще го прецакаш повече повярвай. Ако си в софия ела ще ти го направя, ако не, ще ти обясня подробно и сам ще си го направиш .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не винаги рязането на един чинел причинява демидж.

Аз свиря с един 22'' Ride, Zildjian Avedis. Рязан е, като първоначално е бил 24"

Еми няма такъв звук - чупи глави!

Взех си го от Ненчо, като преди това го слушах на един концерт - просто красота (звука на чинела, не Ненчо :D)

Затягам му врътката докрай като свиря, за да мога равносилно да чувам останалата част от сет-а ми ;)

 

Не знам, обаче, какъв ще е ефекта при 16" Crash :punk_guitar:

При размери над 20" рязането може да бъде подобрение - гарантирам от опит :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм използвал досега рязан чинел, всичките са ми здрави, но след като се е пукнал вече нема как трябва да се направи нещо, все пак хич не е евтин- хаха. Въпроса е да се отреже само малко дето е пукнат или през цяло за да си запази кръглата форма?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пичове,

Може ли някой да съдейства? Интересува ме къде, кой или как може да се отреже чинел?!?! Става дума за краш Meinl Amun 16 , който открих днес че се е пукнал. Цепнатината е около2/3 мм ама ще стане и по-голяма ако не се отреже. Та въпроса ми е какво да правя :cheers2: Мерси предварително !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При размери над 20" рязането може да бъде подобрение

 

Ако беше така,щеше да настане масова сеч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пичове,

Може ли някой да съдейства? Интересува ме къде, кой или как може да се отреже чинел?!?! Става дума за краш Meinl Amun 16 , който открих днес че се е пукнал. Цепнатината е около2/3 мм ама ще стане и по-голяма ако не се отреже. Та въпроса ми е какво да правя :godbless: Мерси предварително !!!

съвсем просто е-взимаш дрелка с малък диаметър видия-2 мм и пробиваш вкрая на пукнатината-края към центъра-така тя спира дотам :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.