Jump to content
Българският форум за музиканти

Настройки на китара


stefoto

Recommended Posts

Така,имам китара стагг л320 свързал съм я с усилвател Ланей ЛХ20Р и искам да попитам как да си направя настройките за да звучи като примерно http://www.youtube.com/watch?v=F4fPv450OYM тази китара защото все не мога да постигна това.И искам също да попитам като права акорди се получава единствено едно грозно стъргане.Моля помогнете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо намери някакви уроци за начинаещи в тубата за да се научиш да свириш акорди ,да не ти се получава ''грозно стъргане''.И второ с китара за 400 кинта едва ли ще изкараш звук като на Satriani.

 

btw Китарата настроена ли ти е?

Редактирано от herflik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaто изключим липсата на тремоло(което Сач много ползва), китарата не е чак толкова неподходяща.

Минимумът, който ти трябва е прилично количество драйв(но не твърде силен, като удряш по струните съвсем слабо, да се поизчиства), както и някакъв дилей/ехо, настроен бавно(300-400 mS, там ще си прецениш спрямо темпото на песента), с около 1-2 повторения, второто вече почти да не се чува, и като цяло повторенията да не са много силни.

Така мисля, че ще си по-близо.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също вероятно си забелязал, че в зависимост от комбинацията м/у адептерите се получава различен звук/тон/,

така че използвай за случая задният/bridge/ адаптер.

Иначе останалото ти го е обяснил Евтим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам също така да попитам когато примерно натисна някаква струна тя свири в доста голяма продължителност и като правя някакъв акорд се получава едно смесване на всичко и звучи доста неприятно.Извинявам се за глупавите въпроси но съм твърде начинаещ.Аз сега започвам и ми казаха в магазина че тази китара ми е напълно достатъчна.Мисля че никой не е започнал с Gipson нали така ?

Редактирано от stefoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В едно интервю при въпросът:"Как свирите така уникално ?",

Ерик Клептън отговорил:

"Всичко е въпрос на натискът на перцето и движениетои на пръстите върху струните ?"

Какво имал предвид ли ?

Просто е:

В основата стои първо умението на един изпълнител, до каква степен е овладял инструмента, и второ

качествата на даденият инструмент.

Едното не изключва другото, както двете в комбинация са препоръчителни.

Дано ме разбереш правилно.

 

П.П.Стефо, без да се обиждаш, но на много от въпросите ти/има много подобни във форумът/,

има отговори, стига да напишеш подходящите думи в търсачката.

Подобни теми бързо се заключват и в общи линии не вършат кой знае някаква работа, освен че създава работа на модераторите.

 

Дерзай и успех.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за търпението.Разбирам те напълно ciriljhonson за това което ми каза и знам че всичко е от мен самия.Схванах настройките горе долу.Извинявам се че пускам глупави теми няма да се повтори. peace \\//

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като начало ето няколко съвета от самия Сатриани

 

тъй като той обяснява упражнения и със скали

паралелно с това можеш да започнеш да учиш и скали

http://www.all-guitar-chords.com/guitar_scales.php

 

УСПЕХ

 

П.С. Въпросите не са ти глупави :)

П.П.С. Като гледам видеото установявам, че той не ползва много гейн или драйв за упражненията. Така можеш можеш да прецениш дали ти е правилно тоноизвличането.

Редактирано от euphoriaburn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.