Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара


kirk-hammett

Recommended Posts

Jackson :metalist:

Ако не се лъжа това е Jackson DXMG Dinky??

Ония ден го пробвах и много ме накефи ама 937 лева ..... ако работех да ама аз не работя .... :)

да толкова е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

проблема е че не мога да пробвам Ibanez-a :metalist: няма къде да го пипна . Аз мисля че няма да згреша ако си взема Ibanez . :) Ще реша трябва много да мисля :) Ще очкавам още помощ от вас :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми занасяш се до музикален магазим Хриси на гърба на НДК до борсата за учебници и казваш че искаш тоя модел да го купиш и да ти докарат един от Благоевград да пробваш, а ако не пробваш не купуваш. и ако ти хареса взимай :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми занасяш се до музикален магазим Хриси на гърба на НДК до борсата за учебници и казваш че искаш тоя модел да го купиш и да ти докарат един от Благоевград да пробваш, а ако не пробваш не купуваш. и ако ти хареса взимай :metalist:

хм за тази оферта не знаех още другата седмица отивам там :) мерси пресе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове и аз да ви питам за две китарки-па едната jackson другата ibanez ма от по нисак клас са:metalist:)

 

ето ги..

http://img.idealo.de/folder/Product/316/6/...tbild_gross.gif

 

http://i.dir.bg/shop_storage/add/2004/12/16/17443.jpg

 

 

кво ше кажете

 

единственото шибано нещо е че jackson-a е с 22 прага--а не с 24-ако беше с 24 до са май вече да съм го зел ахах:)

кажете ко знаете по случая..:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе Ibanez> останалите

фенщина :metalist: поне според мен де ибанците често надхвърлят другите китари от същия клас. ама пак трябва да пробваш китарката задължително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам чувството че jacksona ше вади по хубав звук

някуде бях чувал че тия адаптери на ibanez-a не били хубави и звука бил някак си глух??? тва възможно ли е да е така???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще кажа друго, за което може да ме критикуват, но затова се отказах да си купя RG350... Ibanez под 1500-2000 кинта е все едно Fender... Squier. С други думи- евтините им китари са далеч по-недоизпипани и не мисля, че заради надписа си заслужават парите- наскоро свирих на един "ебанец" за 800лв- емчи моята Yamaha(RG121) не само, че звучи по-добре и по-безшумно, но на тоя Ibanez за 1 година праговете му все едно бяха минати с ъглошлайф. Иначе за скъпите им китари нямам какво да кажа- все пак ако не бяха хубави, нямаше да са в ръцете на Вай, Сатриани.....

За Jackson-а- понеже китарите им са по-евтини като цяло, а високия им клас е достатъчно качествен, за тия пари(~1000лв) можеш да си вземеш доста по-добре направена китара.

Относно флойда- ми свирих на един jackson с лицензен флойд- ми "нема лабаво"- нито се разстройва, нито има някакъв друг проблем. Съвсем друг въпрос е, че ме изнервя самата мисъл за вероятността да се скъса струна по време на лайв, и ада, който следва по време на смяната... Така, че си помисли много хубаво дали наистина ти трябва флойд. Аз лично тремолото на моята китара съм го стегнал докрай и освен, че не усещам изобщо липсата му, sustain-а на струните е малко по-дълъг от преди.

 

 

П.П. Не знам ти каква цена гониш- 1000лв я слагам просто като референтна точка :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а и откак Фендър са собственици на Джаксън, и по-класовия(no offence на феновете, лично мненине).

Аз лично бих избрал Ибанеца.

Абе и аз някак си имам предрасъдаци към Фендър.

Пък и имам RG я флойд и съм много доволен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...да ви имах и проблемите Jackson или Ibanez...квото и да изберете няма да се прецакате ;)

Най-важното вече го написа TONY - грифовете са доста различни , така че ако не самите китари , то поне две от съответната марка трябва да пробваш.

Иначе Jackson-ите са метал китари - звук , визия...всичко. ;) Мисля ,че ако става дума за свирене на тежки работи те ще са по-добре. Един приятел , който наскоро си взе такъм обаче се жалва , че адаптерите са линцезни , а не оригинално EMG, и то не най-добите серии , а флай-да е по-зле от Ibanez-ките.

Ibanez-те са по-универсални , имат по богат звук и можеш да докараш повечко бленди с тях. Не познавам някой , който да си е купувал нов наскоро и нз дали и те не са евтини корейски копия . Моят Ibanez го купих на старо и си е Япоснки ... бих го предпочел пред мн други китари ( Jackson - включително )

нямам никви забележки. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ibanez-а си е Ibanez :greenball: дори и по-евтините серии пак са си добри ...

а пауърсаунд адаптерите не са лоши ... мойте са такива и са си супер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ibanez-а си е Ibanez ;) дори и по-евтините серии пак са си добри ...

а пауърсаунд адаптерите не са лоши ... мойте са такива и са си супер ;)

Petrucci ти за колко я беше взел твойта китара ???Просто информативно питам :);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.