Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой от двата модела бас на Cort да избера?


angel spasov

Recommended Posts

Колебая се кой Корт от два модела да избера: Action - 4 strings, passive или Action A - 4 strings с активна електроника? Има ли някой от вас впечатления от активната електроника на басовете от тази серия или е по-добре модела с пасивната електроника? Надявам се да ми помогнете ...

... предварително благодаря на всички в този форум

 

Поздрави,

Ангел Спасов

:godbless:

Редактирано от angel spasov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тествал ли си лично и двата баса? Какъв стил музика свириш? Активната електроника на нискобюджетните басове не е нищо особено и на моменти, да не казвам голяма дума, че в повечето случаи бих ти препоръчал да се насочваш към пасивна електроника, което от една страна ще ти свали от цената на баса и ще ти струва по-евтино при бъдещ ъпгрейд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей толкова бързо да ми се отговори ... докато си редактирах съобщението от нерви ;-) ...

ООвличам се по рок@@ и си падам по фънк@@

ЕВАЛА благодаря за мнението ...

ЕВАЛА ...

БЛАГОДАРЯ ...

Редактирано от angel spasov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам на последно време IgniteAll си пише самичък :godbless: Иначе както ти казаха, най-добре пробвай и двата, разлика в звука на активната и пасивната електроника има... Друг е въпроса, че от нискобюджетните серии, от активната електроника не може да се очаква много. В крайна сметка пробвай и сам си прецени. Въпрос на вкус!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смятам, че е по-добре басът да има активна електроника. Лично аз не харесвам много пасивните басове защото не винаги звучат добре в една или друга апаратура. Активната електроника оправя и някои други неприятни моменти.

Това, че е евтин басът говори най-вече, че в него са инвестирали за евтини дъски, хардуер и адаптери. Електрониката в повечето случаи е копие на някаква добре позната схема със стандартни честоти за тонконтрол. Тя може най-лесно от да се модне, докато останалите неща се модват по-трудно и по-скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.