Jump to content
Българският форум за музиканти

Свирене с колан


fLiSk

Recommended Posts

Моя колан не се откача :virtuoz:

като свиркам седнал се поразкрачвам и китарата потъва до около ташаците.ама не съвсем :cheers:

 

..ъъъ свирим седнал оти не моем легнал :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ми на мен и права и седнала ми е удобно,даже сякаш права е по-удобно за свирене и за разни китаристки стойки естествено :curse: .....

помня,че съвсем в началото като свирех права ми се изморяваше ръката,но вече не.Просто е въпрос на време и тренинг.

но никога не свиря с класическата постановка като съм седнала :cheers: не ме кефи а и не намирам нужда да свиря с нея.... :guitar:

с класическа постановка свиря само едно парче на Вивалди(праим се на Грейт Кет) :virtuoz:

обаче сякаш колкото по-нависоко е китарата толкова повече ти се изморява ръката......аз лично китарата я държа ниско,защото на високо е гадно ,а и не е особено красиво :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В последните години свиря седнал,че съм дърт и ме мързи!Ама като се наложи да се възправя си окачам басчето на ушите( Данчо Караджов и Ивайло Крайчовски кадаифче да хапват в това отношение :virtuoz: ) - така ми е най-удобно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно обаче Петручи на бекстейдж видеото на "Live At Budokan" разправяше нещо за новите му поставки за крак (!!!) и спомена нещо като : "I always have my guitar quite high to look cool..." Аз ли съм единственият ,който си мисли ,че изглежда яко или всички са на принципа ,че китарата трябва да ти виси под топките ,когато свириш прав ? :happy: Пък и според мен така е малко кофти за свирене по ниските струни след 12то прагче ... :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мене си ми е най-удобно да ми е ниско китарата, сега съм с коланче фендер и го разпъвам до край, ама то е малко по-късо от другите колани май :happy:

иначе като ми е високо много ми се изморява дясната ръка при свирене на жици

при седнало свирене си я слагам на десния крак, и ми е супер удобно сигурно защото е Кели. С другата ми китара с тяло тип страт за 3 години така и неможах да свикна да свиря седнал...само я местя от единия на другия крак :unsure:

 

в крайна сметка аз предпочитам да свиря прав, НО да се упражнявам седнал :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем аз свиря през повечето време прав понеже няма време за седане :happy:

Но по принцип когато ме мързи адски много свиря прав :unsure: Всичко е до навик :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно обаче Петручи на бекстейдж видеото на "Live At Budokan" разправяше нещо за новите му поставки за крак (!!!) и спомена нещо като : "I always have my guitar quite high to look cool..." Аз ли съм единственият ,който си мисли ,че изглежда яко или всички са на принципа ,че китарата трябва да ти виси под топките ,когато свириш прав ? :) Пък и според мен така е малко кофти за свирене по ниските струни след 12то прагче ... <_<

Ако питаш мене, китара нито трябва "да ти виси под топките", както ти се изрази; нито да ти виси на ушите. :) Трябва да е нещо средно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, а пък вие жените никога няма да можете да си окачите кухарката като мексиканците, да си подпирате брадичката на нея... :)

Хахахаха,ей простак,дръж се прилично,че ще ти ошмуля ушите! <_ :twisted:>

 

По темата:не знам,но на мен си ми е най-удобно с високо качена талпа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда.. и жените нямат топки, които лудешки да се клатят при по-дивичък хедбенг <_<:)

 

На мен определено ми е по-удобно да дрънкам прав. Средата на тялото на китарата, там, където е бялото капаче за струните (говориме за Squier Strat), ми ляга точно на чатала.. за да го предпазва от по-настъпателните фенки, може би (: Коланчето ми е Earnie Ball за 10 лева и често се изхлузва от strap бутончетата :) Ох, само татко да ми беше оставил самоделния кожен колан..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми се е случвало да ме млатне китарата в топките <_<

защото винаги правя едно доста специфично мандахерцане като свиря System of a Down - Sugar... ама по моя си начин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз свиря предимно прав, като тялото на китарата е върху корема, малко по-ниско от на Петручи. Като свиря седнал се изгърбвам и ми е неудобно, освен това имам навика да си кръстосвам краката (ката мадама хахаха) и ми изтръпват и после не мога да ходя, имам иглички :dance::headbang::headbang:

За височината принципа е китарата да бъде на същото място, както когато си седнал, но при всички случаи е важно да ти е удобно и да не си кривиш прекалено лявата ръка. Както пишеше в гитар.ком - може да е много куул да излезеш на сцената с китара висяща до коленете, обаче магията ще се развали в момента, в който се опиташ да изсвириш нещо в такава странна позиция. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.