Jump to content
Българският форум за музиканти

Роланд Е 12 проблем с педала


ROCKSTIN87

Recommended Posts

Здравейте. Аз по принцип може да се каже че съм на ти с китарките , но скоро реших да се запозная по надълбоко с клавирчетата. Значи намерих си Роланд Е 12 обаче няма педал който да ми помага да задържа тоновете махайки си прустите. Може ли да си включа такъв. Чух че няма джакче за педал на тези марки. Това сериозно ли е. ;) Ако да има ли начин да си сложа педал някакси. Или да бутна нещо в настройките да получа желания ефект на педала. Клавира е ок ама аз съм чувал че педала е важна част и ако го няма какво да направя. МОЛЯ ВИ ПОМАГАЙТЕ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет. Недей слуша какво ти говорят. Посвири и ще разбереш от какво имаш нужда. Аз съм чувал, че при китарите има "една ръчка" и всички китаристи казват, че е голяма работа. Мога ли да свиря БЕЗ НЕЯ?

 

А иначе се проверява лесно. Поглеждаш задната страна на свирката (откъм надписа Roland) и ако има куплунг с надпис SUSTAIN PEDAL значи има. Ако не...Е...има и по-нови модели...

 

УСПЕХ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфу, ей сега станах даже да прочета какво пише на моя Роланд, че съм забравила цифрите.

:bravo::P:blush: Видя ми се нещо познато в името на темата. :godbless:

 

Значи, имам ТОЧНО Roland E-12. Няма място за педал. Има само изходи Output, Мidi, Headphones и дупката за тока.

Елементарен. Аз си го ползвам за някои проби и му бърша праха толкова често, колкото и на пианото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно ... аз съм с Roland E09 и педал Roland DP-8. Имам си Footswitch жак отзад и нямам никакви проблеми. Не ми се вижда логично E12 да няма, а E09 да има ... Освен ако номерацията не е последователна и E09 се окаже по-нов.

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много кофти се свири без състейн педал.Поне за мен е така.Особено ако ползвам бленда пиано или щрайх.

Все едно да свиря сола на китара със скъсана струна.

Щом няма букса Sustain, може да има някакво копче за удължаване на звука (което обаче е още по-кофти, защото смесва и размазва звука нацяло).

 

Най - добре, ако имаш възможност, го продай - Предполагам ще му вземеш към 150 - 200 кинта и си купи нов.

Korg или някои от psr-ите на Yamaha. Ако искаш да свириш сериозно де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.