Jump to content
Българският форум за музиканти

Не знаех


Ивелин

Recommended Posts

Отдавна не бях пускал неща тук, а сега случаят е по-специален - направих кавър на авторско парче на съфорумник (tocata).

Надявам се моята интерпретация на това фантастично парче да ви допадне!

 

Не знаех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не бях пускал неща тук, а сега случаят е по-специален - направих кавър на авторско парче на съфорумник (tocata).

Надявам се моята интерпретация на това фантастично парче да ви допадне!

 

Не знаех

 

 

 

 

БРАВОООО МЕН!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивелине, да не си прекалил пак със Куинси Джоунс? :cheers2:

 

Аранжимента ти е много приятен, обаче малко ме тревожат блендите и по-специално звука на барабаните - малко ми лъха на БГ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не те ли кефят пиколо барабанчета? :cheers2:

Иначе за звука - за първи път си играх с гейт-верб и може да съм го окепазил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиколо барабанчетата ме кефят много, ама това е некво запушено. Целия сет ми звучи малко като Диана Експрес :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, дръпнах високите на касата и барабанчето...и май съм прекалил - предния път на "Не така" барабанчето ми звучеше някак си рехаво и за това така..

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Той е за ценители, като теб! :)

 

БЗ, пак ме прати в размисли (както винаги), което е добре! ;)

Сравних парчето с други и стигнах до заключението, че касата и барабнчето са малко силни, а в место да ги намаля - съм им махнал високите.

Добре е, като има градивна критика! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи когато ми каза, го слушах набързо на говорителите на лаптопа, сега вече на слушалки. От звук чак толкова не разбирам, може би наистина барабаните като звук може да са малко по-добре. По-специално gated reverb се ползваше повече към края на 80-те и началото на 90-те, особено типични са за ФСБ, те просто не могат без този звук - справка началото на "Протегнах Две Ръце" (както и "Обичам те дотук"), никога не могат да бъдат сбъркани. Но ми се струва, че настройката ти не е добра, реверберация почти не се чува, а може би ти е прекалено ниско нивото за гейта, може би и двете. При теб звучат малко плоско, като да са в стая, изпъкват напред в микса, може би това има предвид Blue Zone... Поразцъкай настройките на gated reverb и с това ще се оправят значително.

 

Както и да е, за аранжимента искам да поговоря - прекрасен е!!! Това си е моят стил, усещам го разбирам го и за мен си е супер! Браво! Ако си поиграеш още малко и изчистиш някои неща, ще си стане готово яко парче. Смятай щом вчера преди да заспя си го тананиках и не ми излезе от главата :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Да, значителен проблем са барабаните - пък и тоя ГЕЙт влиза повече като нормален реверб, щото е много дълъг (ама нали е бавно парче).

Ще си поиграя и с микса, щото ми се струва, че ако дръпна назад барабаните и вокалите ще изкочат и всичко ще се оклепа (и пак часове няма да стана от компа), за това ще пипам, като имам повечко време. ;)

А за мелодията - и аз така, за това и му направих кавър - много яко парче е! Адмирации към Бисер и Нора! ;):)

 

Ненчо, заради брейка ли? :ok:

Мерси, де! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не си ги гейтниш сам чрез дублаж, реверб, нойз гейт и сайд чейн ;)

Редактирано от yellow nEuphoria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото не знам как се работи със сайд-чейн! ;)

 

Ако искате - помагайте. Мога да ви правя пистите.

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.