Jump to content
Българският форум за музиканти

Tc Kоnnekt 6 инсталационни проблеми


AFTER-THE-RAIN

Recommended Posts

Колеги имам следният проблем:

Купих си нова звукова карта на TC Konnekt 6 на 1394 порт. До тук чудесно :hooray:

Тъй-като нa дъното ми(Gigabyte GA K8NS) нямам 1394 ползвам PCI/1394 адаптор с чипсет NEC който работеше чудесно

със старата ми звукова карта отново на 1394 TASCAM FireOne.

Проблема се състои в това че ПЦ-то ми не разпознава ТС 6. Нямам проблеми с инсталацията на драйверите на картата

точно обратното. Кoгато стартирам контрол панела на TC Electronic той веднага намира дивайс-а обаче звук йок! Тъй-

като, към самия PCI/1394 адаптор има диск с някакви драйвери реших да ги инстална отново. В проце

а на инсталация ми казва че файловете са копирани успешно и трябва да рестартна. Рестарт, след това абсолютно всичко

се повтаря.... отново не се разпознава от пц-то, контрол панела на TC намира картата и си бачка но няма звук.

Мисля днес да взема 2 различни PCI/1394 платки от съседния магазин за да тествам и да видя дали не ми е в дъното

проблема. Надявам се да е в адаптера! Ако имате някакви съвети ще се радвам да ги чуя. Най-тъпото е че точно тоя

модел на TC съм го инсталирал десетократно на различни машини а на мойта барака не тръгна :hooray:

Редактирано от AFTER-THE-RAIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом контрол панела я разпознава се съмнявам да е от това. За да я разпознава контрол панела като включена, то и файъруайъра тябва да я е разпознал... Ама знам ли и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То, това че свети и индикира не значи нищо, просто се захранва от ПЦ-то и толкова. Проблема май е в адаптора на дъното. Взех ей сега 2 карти с VIA чипсет да видим....

Редактирано от AFTER-THE-RAIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С каква операционна система си? Под Уин7 (без значение 32 или 64) от дивайс мениджъра задай драйвери на контролера да е Legacy. По принцип ТС препоръчват чипсета на FW контролера да е на Texas Instruments, ама досега в БГ не съм видял някъде да продават такива. На старата ми машина вървеше безпроблемно с VIA контролер. Също с Legacy драйвер. В УинХР задължително дизейбълни FW контролера като мрежова карта. И имаше някакъв патч на Майкрософт за FW, но той е за УинХР СП2, ако си със СП3 - не ти е нужен.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.