Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Stratocaster Mexico Vs Squire


Diemitko Dimitrov

Recommended Posts

Няколко въпроса, просто така за разкош:

1.Всички ли Фендери с надпис made in USA, са сглобени в Америка ?

2.Дали има лимитед едишън серии на Фендер, събирани в Азиатските страни ?

3.Дали мексиканците(по-скъпите) не са направени от селектирана дървесина и части от Америка ?

4.Две трети от моделите на Фендер среден клас са произведени в Мексико и дали това ги прави

по-лоши ?

5.Мислите ли, че е добре да си купиш китара от виртуален магазин и да разбереш каква е едва когато вече

няма как да я върнеш ?

6.Всъшност какво искате, да се фукате с американска китара, или да се научите да свирите, или и двете ?

7.Не се ли робува повече на марката отколкото на качествата ?

Ето и една случка, дали е истина, може би :

Америка, купуваш си АМЕРИКАНСКИ ФЕНДЕР свириш и грифът дефектира и понеже китарата е в гаранция

се възползваш от това.В магазина казват няма проблем и взимат китарата за ремонт и така седмица,две,три.

Отиваш и питаш какво става, а те отвръщат, всичко е наред сър, днес пристигна новият гриф от Ensenada(Мексико). ;)

Това обаче нищо не означава, не доказва, че USA=Mexico, Mexico is the best или, че най-добре е Squier защото видиш ли е евтин, значи е добра китара(между другото има и доста приятни китари с марката Squier)

Просто отваряш си пормонето и за каквото има, ако няма за сбъдване на мечтата ти, затваряш го и продължаваш да събираш и така до победата.

И накрая, нещо като съвет:

Каквато и да е китарата, разчитай на очите си, ушите си и ръцете, по този начин ще сведете до минимум разочарованието си.

И нищо лично, просто се опитвам да помогна.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^^

1. Всички продукти (не само китари и муз. инстр.) маркирани с надпис Made In 'xxxx', са произведени/сглобени в 'хххх', независимо дали и какво количество от елементите/детайлите/компонентите са импортни. Други вариации са незаконни.

 

2. Електрически китари с марка Fender се произвеждат в САЩ, Мексико и Япония и никъде другаде.

 

3. Качествената степен на дървесината използвана за производство на китари не зависи от държавно-политическото географско разпределение на територии. ... 4. Просто задачите на двете фабрики на Fender в Северна Америка (впрочем - отстоящи на 60-на км. една от друга) са разпределени, като на по-северната е възложена задачата да произвежда (да ги наречем) по-претенциозните модели. Там се намира и т.н. Custom Shop.

 

Относно останалите въпроси - не смятам, че отговорите биха носили полезна информация, а по-скоро ще посочват субективни позиции, пораждащи спорове без изводи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та иначе искам да дам 3изтъркан примера с очукана и с изтъркана боя още 1

 

много очукан

Та чудно ми е как John Frusciante свири на такъв.Адаптрите са като нови !

китарата на фрушианте е 1962 Fender Strat -John's main guitar

 

има и една 1955 Fender Strat with a maple neck

john_frusciante_guitar_rig_gear.jpg

 

Мислиш ли , че няма парички да си ги преобоядиса ???

 

ciriljhonson Силно се надявам че си притежавал поне един американски страт и си го сравнявал с мексико и скуаяр ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има специално "състарени" модели в магазините, които изглеждат като на 40 години активна употреба, и те са по-скъпи от обикновените, несъстарени нови китари.

Иначе колекционерските модели от 60-те, някои от които са доста очукани, са МНОГО, МНОГО по-скъпи от чисто нова китара.

Та иначе лично ти(питам тебе щото ти така си по активен в форума ;) ) падаш ли си по състарени китари или нещо от сорта ?Щото има много хора дето дават сумалък пари за бих казал в някои случаи за '' дърва за огрев''.Не е ли по хубаво нова и лъскава не мога да ги разбера тия хора :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та иначе искам да дам 3изтъркан примера с очукана и с изтъркана боя още 1

 

много очукан

Та чудно ми е как John Frusciante свири на такъв.Адаптрите са като нови !

китарата на фрушианте е 1962 Fender Strat -John's main guitar

 

има и една 1955 Fender Strat with a maple neck

john_frusciante_guitar_rig_gear.jpg

 

Мислиш ли , че няма парички да си ги преобоядиса ???

 

 

 

Не е ли някак .. бих казал срамно да излизаш на сцена с такава китара все 1 изхвърлена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та иначе лично ти падаш ли си по състарени китари или нещо от сорта ?

.......

Не е ли някак .. бих казал срамно да излизаш на сцена с такава китара все 1 изхвърлена....

 

 

Бих казал, че подобни въпроси нямат практически смисъл.

Ако те интересува въпросът, можеш да обогатиш китарната си култура другаде(има интересни теми, има гугъл и т.н.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз задавам само въпроси и никъде не твърдя, че положителните им отговори са истина.

Тези въпроси са от типа "градски легенди" и благодаря на docc, че разясни за какво наистина става въпрос.

EAmechaniX, съгласен пълни глупости са, но пък сега много хора ще са наясно.

Съжалявам ако не съм се изразил правилно или се е получило недоразумение, но ако се вгледате в поста всичко е условно,

просто реших чрез провокация да разбудя духовете, разбирам че не успях да се справя с тази задача достатъчно добре, за това, моля да бъда извинен, ако съм засегнал или дезинформирал някого.

Поздрави

 

 

ciriljhonson Силно се надявам че си притежавал поне един американски страт и си го сравнявал с мексико и скуаяр ?

Да, и твърдо заставамн зад американския страт, няма спор и две мнения в това.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора та както сте тръгнали аз да ви задам 1 въпрос.Китара не е ли по хубаво като се купува да се купува веднъж.За почти 50 години Фендерът не е променен много и едва ли ще излезе нова китара да го замести.Аз не мисля да сменям 100 китари незнам за вас .И моят господин по китара ми каза ''ти какъв музикант си без хубав инструмент''.Китарата не мисля да си я раздрънквам само в нас ;) .Нали трябва и концерти да се изнасят .Представям си някои известен китарист да излезе на сцена с голяма публика със Stagg :hysterical: .Но нищо моята акустична китара е Stagg :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, но целта на твоите коментари започва все-повече да ми се губи със всеки следващ.

Който има пари, може и 100 китари да си позволи, кеф му Страт, кеф му Теле, кеф му LP, суперстрат и др.

Колкото до музикантството - мисля, че основният критерий е да се владее инструментът.

Овладяването му изисква много повече време и труд, отколкото сдобиването с добър инструмент.

Плюс това, за какви замествания говориш? Светът на китарите не се изчерпва с Фендер.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за тъпите коментари, но предпочитам да питам хората с опит като вас :rockon: моите приятели няма да ми отговорят така както вие.А за това да се владее инструментът според мен трябва много практика и опит.А за заместванията .. Наи- използваните китари (от мое наблюдение) са Fender Strat i Gibson LP и не чак толкова много Ibanez

Eдвали ще илзлезе толкова успешна китара като Strat i LP които имат своята дългогодишна история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичага, посвири някоя друга годинка и сам ще си отговориш на повечето въпроси. и не, това няма да ти е единствената китара. ловиме бас ако искаш :D много хора са минали през твоя начин на мислене (и аз в това число) и ти гарантирам, че след година млатене по страт-а (какъвто и да е като марка и производство) ще гледаш по много различен начин над всичко това. а дотогава свири яко за да дърпаш напред и си избери китара която те КЕФИ на външен вид, защото това е голяма част от мотивацията на начинаещите китаристи. чак след време, когато знаеш какъв звук вади твоята китара, ще знаеш каква китара искаш. а след 10 години ще се смееш на акъла, който си имал след въпросната една година. образованието (в каквато и насока да е) трае цял живот :P .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.