Jump to content
Българският форум за музиканти

Идея


Recommended Posts

Имам следната идея , в една кутия да монтирам потенциометри и два женски жака за вход и изход.Потенциометрите скам да ги свържа така че да мога да корегирам са тях сила на звука , високи и ниски, допълнително високи и ниски . Това се налага защото усилвателят ми е направяен от баща ми и е без потенциометри (примитивен).Мисля че разбрахте идеята ми , това ще се явява като ефект (ще се свързва като такъв). Можете ли да ми кажете как да свържа потенциометрите с някаква схема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам следната идея , в една кутия да монтирам потенциометри и два женски жака за вход и изход.Потенциометрите скам да ги свържа така че да мога да корегирам са тях сила на звука , високи и ниски, допълнително високи и ниски . Това се налага защото усилвателят ми е направяен от баща ми и е без потенциометри (примитивен).Мисля че разбрахте идеята ми , това ще се явява като ефект (ще се свързва като такъв). Можете ли да ми кажете как да свържа потенциометрите с някаква схема.

 

Здравей,

 

Това което ти трябва се нареча предусилвател или преамм! За съжаление няма да можеш да минеш само с потенциометри.Напиши точно какво желаеш (само чист канал ли да има или и такъв с изкривяване, какви да са корекциите и т.н. ), и педполагам, че ще се намерят хора които да дадат решение на проблема

ти!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и някакво кривене , но само ако е елементарно за правене , на истина елементарно

, но да се придържаме към чистия звук

Айде де няма ли някой да ми помогне с някакви схеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В твоя случай ти трябва ето това:

http://guitars.musiciansfriend.com/product...edal?sku=151324

 

Иначе може да се направи и нещо подобно, но доста по-елементарно. Само с усилване, ниски, средни и високи например.

Ако ти се занимава да си правиш ето нещо, което ще ти свърши работа - списание "Млад конструктор":

http://constructor.bg/shop/product_info.ph...oducts_id=10782

Поръчай си този брой и готовата платка с елементите и действай... :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно пак съм неразбран

това , което искам е да ми покажете как да свържа два потенциометъра така че един да увеличава и намалява а другия да е за високи и ниски

Редактирано от hristo9
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не че си неразбран просто неразбра колегата като ти обясни че нещата не са толкова прости. Най-добре ако питаш мен и най-евтино ще ти излезе ако в усилвателя се вгради въпросното нещо. Потенциометър за регулиране на силата лесно може да се направи а даже би трябвало този от китарата да ти върши работа.

 

За съжаление преправянто на усилвателя ще струва колкото да си купиш едно кубенце настаро има ги по 50-60лв.

 

Друг вариант е да си намериш нещо като BOSS GE-7 във форума изпадат за по 100-тина лева. С него ще имаш доста вариации на звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За китарата ще трябва тонкоректора да е активен(сиреч, да усилва сигнала, да има активни елементи в себе си).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.