Jump to content
Българският форум за музиканти

Chapman Sick, що е то? Китара или бас?


Recommended Posts

Удивителен инструмент и с интересно приложение, но никога не го видях у нас. Страх ли ни е да го ползваме? Много пари и обучение коства, можеби!

Е, нека да му се насладим:

http://www.youtube.com/watch?v=2yzH_BngpZw...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=7MEZ55EQOcE...9D93269CBD664A3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На български знам, че му викат Чапман. По-скоро китара, отделно има и 11 струнен бас, който много прилича:

:offtopic-001:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Странно, вече десети ден откакто пуснах тази тема и не виждам никакъв интерес към този невероятен инструмент. Пипал ли го е някой тук този Стик и дали в България се използва от някой ентусиаст? Ето още Stick:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори! Изпуснал съм и ще потърся с търсачката. А свири ли тук някой на Стик и къде да се види? Ти пипал ли си го?

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно говориш за инструментът измислен от Емет Чапман по описание на инструмента балисет в новелите на Франк Хърбърт - "Дюн".

10 или 12 сртунен инструмент, доста скъпичък. Дон Чиф, а също и Тони Левин и Грег Хауърд свирят на него, но и още много други особено в прогресив метъла и експерименталния дет метъл. Нищо чудно като се имам предвид, че независимо един от друг повечето такива музиканти се оказват(ме) фенове на Хърбърт по един или друг повод. :greenangel:

Най-точно название на иснтрумента е Стик или в превод - Прът.

Най-често изпозваната техника при него е тапинг, пул оф и хамър оф. С перце ще ти е трудно да свириш. Изисква отлична електроника и много добър сетъп и материали иначе нищо няма да изкараш като звук. Рзбира се и подходяща озвучителна апаратура.

Мисля че имам някъде школи и диск на Дон Чиф с инструкции за свирене с този инструмент, ама няма да са ти много от полза. Освен ако вече не си си купил инструмента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.myspace.com/ktuband

 

 

 

Въпросът ми е това пак ли е Чапман стик? В майспейса на бандата пише "Warr guitar". Аз намирам повече прилики, отколкото разлики, но сигурно има.

Поне барабаниста, вярвам го познавате! :hysterical:

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз се кефя на Грег Хоуард

http://www.youtube.com/results?search_quer..._type=&aq=f

 

Той е от най-добрите на "пръчката"

 

Доста хора го знаят тоя инструмент, но тук в България не съм виждал такова чудо. Едва ли е трудно да се научиш на него ако имаш желание :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ да, бързо пиша нещо.

На живо без подходящо озвучаване е кошмар. Осебено и ако са два стика. Като гледах бандата на Левин наскоро, интересно е ама с кофти звук си е шит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
Отговорено (Редактирано)

Има ли, вече и у нас "потребители" на този чуден инструмент? Хем, бас, хем китара, хем пиано, хем перкусия! :)

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здрасти,

 

От доста време ми е интересна тая талпа. Може би наистина е въпрос на пари - всички оферти които са ми падали да си доста цифра, а аз поне не бих експериментирал с такива пари, по-скоро бих ги дал за висок клас китара ;-)

Ако имаше някакви по entry-level инструменти предполагам щеше да е по-лесно да се наложи.

 

Наздраве, дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, вече десети ден откакто пуснах тази тема и не виждам никакъв интерес към този невероятен инструмент. Пипал ли го е някой тук този Стик и дали в България се използва от някой ентусиаст? Ето още Stick:

 

 

Това е като китара и роял да си имат бебе!

 

Много впечатляващо. Но предполагам и цената му е впечатляваща?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.