Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко кубенце:)


oBfusCATed

Recommended Posts

Здравейте, за съм начинаещ свирач, зарибен по метълиска музика и решен да си земе кубенце. Обаче найстина трябва да е кубенце, мъничко 10/15 вата за да може да се свири в домашни условия (жилищен блок) без да се стига до саморазправа със съседите :) Пък и кубенцето да работи в някакъв оптимален режим (ако може въобще да се говори за такова нещо) примерно 3/10 за волумето. Може ли да препоръчате марки, модели и магазини от където може да се намерят?

За сега, а предполагам и за следващите 2-3 години ще свиря на ямаха ерг 121, а за ефект мисля да ползвам дигитек метъл мастер/дет метъл или метъл зоне на босс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На мен Фендер Фронтман 15Г ми вършеше идеална работа и много добре се "разбираха" със същия модел ямаха :metalist: За домашни условия е много добро кубе, въпреки, че според мен е по-удачно да вложиш парите за някакво процесорче, ако целта ти е само да репетираш у дома с него. Имай предвид, че тия въшки на репетиция изобщо не се чуват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен Фендер Фронтман 15Г ми вършеше идеална работа и много добре се "разбираха" със същия модел ямаха :metalist: За домашни условия е много добро кубе, въпреки, че според мен е по-удачно да вложиш парите за някакво процесорче, ако целта ти е само да репетираш у дома с него. Имай предвид, че тия въшки на репетиция изобщо не се чуват

Подкрепям!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си едно Peavey Rage 158, ако питаш мен. Мене много ме кефи това, аз имах стар модел някъв и бях много доволен, препродадох човека след мен също много доволен. Не знам може да имам някакви сантименти към тея кубета, ама пробвай може да ти хареса :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че тия въшки на репетиция изобщо не се чуват

Абеее зависи от въшката :green: Преди в репитиционната ни свириха още некви хорица и ползвах кубето на китариста им - 60 вата, запазено. Хубу, ама човека си го взе и се махна и вчера като се изръсих там като пич с 15 ватовия Парк издухах сички :metalist::metalist::metalist:

 

едит: вовчо правилно разправява. има добри попадения в тия пивита.

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fender frontman,marshall-10 и 15 вата, peavey -rage, behringer 108 - firebird - това са успешни малки комбо усилватели - 8 инчови говорители за 15 ватовите или 6 инчови говорители за 10 ватовите

може би най красив на външен вид е берингера с бургудско червената кожа

като звук - разликите не са космически и по правило - фендера си звучи по фендерски, маршала по маршалски - но не очаквай - звук на 100% с голямите кубета

тези обаче - да свириш в апартамент и да не притесняваш много околните са много по подходящи

така че хващай китарата и обиколи магазините

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че тия въшки на репетиция изобщо не се чуват

Абеее зависи от въшката :green: Преди в репитиционната ни свириха още некви хорица и ползвах кубето на китариста им - 60 вата, запазено. Хубу, ама човека си го взе и се махна и вчера като се изръсих там като пич с 15 ватовия Парк издухах сички :metalist::metalist::metalist:

 

едит: вовчо правилно разправява. има добри попадения в тия пивита.

имам абсолютно същия случай :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, купи си Larious. Аз от известно време вдигам шум с едно такова кубенценце - 20 W е, ама надвиква барабани, като си реши... Ама не го продавам хахаха... Виж, ако ти трябва дисторшън, мога да помогна (Boss - Heavy Metal)... Даже ще ти го продам в комплект с един еквалайзер... Пуснал съм обява някъде тука, ама беше отдавна и се е загубила някъде към 678 страница на обявите... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че тия въшки на репетиция изобщо не се чуват

Абеее зависи от въшката :green: Преди в репитиционната ни свириха още некви хорица и ползвах кубето на китариста им - 60 вата, запазено. Хубу, ама човека си го взе и се махна и вчера като се изръсих там като пич с 15 ватовия Парк издухах сички :headbang::headbang::headbang:

 

едит: вовчо правилно разправява. има добри попадения в тия пивита.

имам абсолютно същия случай :)

Не става въпрос, че не се чува, ами, че се губи... все пак както и да го мериш, ситуацията в която ставаше "двубоя" беше тоя 15в фендер и 120в behringer + 100в басово кубе + 300в PA + барабаниста ни дето свири с точилки вместо палки :)

 

 

А, и се сетих още нещо- за съвсем домашна обстановка, има едни 5-10 ватови Stagg-чета, сигурно са под 80-100лв и вадят сносен звук.

 

Бях гледал някъде и такива съвсем малки, които стават и с батерии и ако нямах процесор сигурно щях да си взема такова за като пътувам с влак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам го въпросният behringer.разликата с marshall и vox е повече от огромна.

аз пък си спомням че не звучеше зле - интересното е че е едноконален - с една врътка - от клийн към драйв

естествено маршал ифендер са по установени и както предложих

oBfusCATed -да си вземе китарата и да пообиколи магазините

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха такова малко усилвателче на батерии би било голям фън да си взимам китарата на училище и да бича метъл :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fender Mini Deluxe MD-20 Battery Powered Guitar Practice Amp

Fender® Amp Can Portable Amplifier w/power supply

Marshall MS4 Mini Micro Full Stack Battery Amplifier

 

Маршалчето изглежда най-яко :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

oBfusCATed -да си вземе китарата и да пообиколи магазините

 

Дам така ще направя ама след нова година. А като се избира какво точно трябва да се гледа? Само дали звука ме кефи?

 

Имай предвид, че тия въшки на репетиция изобщо не се чуват

Ами няма скоро да ходя по репетиции. И идеята за процесор не ме кефи. В момента бича на компа с гадни колонки през един метъл мастер, като поедно време пусках и зоом-505-1 и хич не ме изкефи, някакси не звучи грубо. :headbang:

 

А може ли да споменете и магазини откъдето да ги намеря въпросните машинки, ако има и линк-ове още по-добре:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.