Jump to content
Българският форум за музиканти

Слава на Джаксън!


Amentis

Recommended Posts

Не мога да се отърва от чувството, че една голяма част от китаристите си избират инструментите преди всичко по вида, вместо по саунда, но се питам защо ли е така?

 

Заради това, дето ти си го споменавал поне 2-3 пъти - липса на среда. Защото повечето хора виждат повече от 1-2 китари на снимка и нямат възможността да пробват кой знае колко различни марки и модели :thumbs_up:

 

И заради нашенската склонност винаги да търсим някакви абсолюти. Нещо дето да е "най-", "по-", "единствено", "първо" и т.н. :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фък ит. Джаксън Кефи.

 

Ми аз като съм фен на PRS, Gibson, Ibanez, Fender, Parker, Schecter, BC Rich и Core, пък и нескъпите Richwood, по една тема за всички ли за си направя, където да обяснявам колко са хубави?

В общи линии, вече разбрахме много добре колко ти харесват тези китари, обаче истината е, че са китари като всички други. За теб популярните им модели са красиви и изящни, за мен - ръбати и не много удобни. До личен вкус е.

Доста индийски модели идваха за ремонт - почти всички с не чак толкова малки забележки. Да не говоря, че и Японски DK2M ми дадоха да ремонтирам нов - за недобре нивелирани позиции и недобре сложен заключващ нът - беше по-височко и на акорди звучеше фалшиво. Виж - проверявах адаптерите на едно DKMG(собстеникът му мислеше, че белия шум на активните ЕМГ-та е дефект) и то(DKMG-то) ми хареса много повече oт гореспоменатите. Спомням си също, че едно Kelly, което съфорумника black_waltz ми донесе преди време беше с толкова тесен фингърборд, че се изискваше внимание за да не изкараш външните струни навън. Забелязал съм го и при други модели, където обаче не е фрапиращо, защото там прагчетата не са взети толкова много отстрани и е по-прилично положението.

В тоя ред на мисли, не мисля, че са лоши китари, но не мисля, че има нещо с което блестят над конкуренцията.

Разбира се, винаги можеш да си фен на каквото си поискаш, обаче не е добре да се правят лъжесравнения с конкурентни фирми, само защото си фен.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирят за цената си е добре казано,защото много китари на същата цена свирят по лошо.....

 

Няма китари, които да свирят лошо... Има некадърници дето свирят на китари лошо. Хубаво е да се уточни. оттам нататъка, няма никакво значение китарата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, да де, ама не :). В смисъл, за некадърното свирене е 100% вярно, но за съжаление е и 100% вярно, че китарите, които най-често обсъждаме във форума(като изключим скъпите и някои ма-а-алко по-свестни модели евтинджоси) са около 100% боклуци :).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.