Jump to content
Българският форум за музиканти

Wireless за китара


Recommended Posts

Здравейте колеги !

Нов съм в този форум.

Имам един приятел, който свири на китара и съм му обещал да му направя безжична система за китарата.

Може ли да ми кажете някаква схема или да ми препоръчате някой сайт в който мога да намеря такава. Ако някой от вас е правил подобна схема моля да ми сподели тънкости и съвети, ако не е тайна разбирасе :P

 

Благодаря Ви предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вече такава тема със схема, обаче трябва да те предупредя, че схемата е много сложна и използва доста скъпи части. Ако нямаш поне 10 години сериозен опит с електроника, няма да я направиш.

Предполагам, че ще излезе и по-скъпо, отколкото да се закупи, понеже частите се намират трудно и са специализирани.

 

Говоря за цифрова система с ниво на шум, достатъчн ниско, че да може да се ползва за китара.

Иначе прости радиосхемки бол, но там шумът е толкова голям, че няма да може да се свири на китара, ще шуми много, ще прихваща смущения и изобщо няма да стане както трябва.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами има не лоши такива системи за не много пари. За втора употреба се намират доста добри оферти. Според мен не си заслужава загубата на време и пари да се прави.

 

Не съм правил такава система но съм ремонтирал нялколко. Ето малко информация:

 

- използва се разнесено приемане с 2 антени

- модулацията е квадратурна

- аналоговия сигнал се компресира с цел свиване на ЧЛ

- подходите за компресия са два - аналогов с компресор в предавателя и експандер в приемника; или цифров - ползва се MPEG компресия. Предполагам че при цифровите има и методи за корекции на грешки. Възможно е да ползват Витерби.

- работят около 850MHz

- ползват се специализирани ИС и DSP-та

Редактирано от emil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че отговорихте толкова бързо. Но нека все пак да погледна някоя схема и да преценя сам колко е сложна, мисля че така е най-добре, от колкото да ми обяснявате колко са сложни и колко опит ми трябва. Все пак съм мазОхист :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=24600&st=0

 

Имай предвид, че хубавата схема най-вероятно(ако стане, трябва ти измерителна техника за да я направиш и настроиш), ще излезе по-скъпо от готовото устройство. Затова, ако проблем е бюджетът - по-добре твоя приятел да си събере пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но освен един радиомикрофон друго не видях в темата. Другите линкове нямат схеми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи само аз виждам една проста(и недобра) схема за китара, както и схеми на приемници/предаватели на Зенхайзер в темата?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убедихте ме че това наистина не е шега работа :) Колкото и да съм упорит и колкото и голям мазOхист да съм, предавам се пред това !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.