Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнението Ви за китарата...


shani556

Recommended Posts

Бат Вальо продава нещо подобно. :hysterical:

Неговата ще можеш да я пипнеш поне (ако си от София). :)

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма какво да се лъжем това са 2 съвсем различни китари :virtuoz:

ямаха - ноНейм

солидТоп - ламинат

... цената

 

.... човек избрал тази китара(ако не го е правил по картинка), знае какво търси :punk_guitar:

 

.... на спецификация и картинка добре изглежда ..... скоро да я видим в ФУКНЯ дано

 

ако си в СФ може да пробваш моята.. няма да ти се разсърдя дори и да знам, че въобще нямаш намерение да я взимаш :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ти за отговора! Ако бях от София щях да ти я пробвам - китарата. Предпочитам когаро си купя нещо / телефон или какво то и да е устройство/ то да бъде ново.

 

П.С. А вие какви струни ползвате / марка /.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има доста обширна тема по въпроса(и не само по този :P ) малко по-надолу в раздела, може би на следващата страница, погледни я

 

\/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да попитам знаещите. Спрял съм се на 2 вида акустични (уестърн с метални струни) китари - Yamaha и CORT.

Бихте ли могли да ми дадете съвет, коя е за предпочитане:

 

1. Yamaha Westerngitarre F310 (или F370) :

 

F-310

 

F-370

 

 

или :

 

2. CORT EARTH 70 ENS :

 

CORT EARTH 70 ENS

 

Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отговора сам трябва да си го вземеш....

1)ямаха--- е повече "марка"

2)корт-а е с масивна горна дъска ... което е Плюс

3)корт-а е "озвучен"

4) цената .... ямагата 310 .. ми се върти че беше над 250лв ... 370 - около 300лв (според динакорд)

 

... ако имаш възможност пробвай ги и реши САМ

 

ако искаш да имаш "марка" на главата на китарата ... може да пробваш и фендер СД60 и ибанез В70....

но да знаеш плашаш "доста" за този надпис !!!!!

 

П.П. аз имам корт 7012 (12 струннен неозвучен вариан .. и съм МНОГО ДОВОЛЕН)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих пробвал Фендъра. Ибанез имаха едни сънбърст в магазина на Икономов, които бяха тип "копие на Гибсъна на Джон Ленън", които звучаха никак не зле.

 

Но с риск да стана се потрихилядиипетстотня Ямаха в ниския ценови клас китари трудно можеш да им намериш реална конкуренция, според мен разбира се.

 

Иначе разни хора, разни идеали.

 

И най-добрия съветник си е самия потребител - вече има доста магазини с доста изложени инструменти и най-добре е да се пробва. Може разбира се да ти допадне и Фендер и Стаг и какво ли още не. Всичко е въпрос на персонален вкус и усещане. Ако не разбира конкретния избиращ, може да се възползва от познат с познания, за да провери конкретния инструмент за потенциални дефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отговора сам трябва да си го вземеш....

1)ямаха--- е повече "марка"

2)корт-а е с масивна горна дъска ... което е Плюс

3)корт-а е "озвучен"

4) цената .... ямагата 310 .. ми се върти че беше над 250лв ... 370 - около 300лв (според динакорд)

 

... ако имаш възможност пробвай ги и реши САМ

 

ако искаш да имаш "марка" на главата на китарата ... може да пробваш и фендер СД60 и ибанез В70....

но да знаеш плашаш "доста" за този надпис !!!!!

 

П.П. аз имам корт 7012 (12 струннен неозвучен вариан .. и съм МНОГО ДОВОЛЕН)

 

 

Благодаря badValue !

 

Ямахата 310 - в промоция - 228 лв.

 

А имате ли мнение за немската марка " Marwel" . Модела е: Marwel Western-Gitarren 40” GW-291E EQ5. Сайта е :

 

Visit My Website

 

Или също немската "KIRKLAND" ?

"Държа" на марката до толкова, че да е качествена и да има добро звучене.

Редактирано от 20092009
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След известно разглеждане се спрях на среден клас акустична китара модел: Stagg NA74MJCBB - James Neligan - A Klass, Electric-Acoustic Spruce Top & 4-Band EQ

 

Линк: Stagg NA74MJCBB

 

STG-NA74MJCBB-2.jpg

 

 

Stagg NA74MJCBB James Neligan-Acoustic Guitar w/ Spruce Top & 4-Band EQ

An excellent quality made Electric-Acoustic Guitar.

 

- Electro-Acoustic Mini jumbo cutaway guitar w/ solid Class-A Spruce Top & A3.2 B-Band EQ (4-band)

- Back & Sides: Rosewood

- Neck: Mahogany

- Bridge: Rosewood

- Fingerboard: Rosewood w/ pearloid boat inlays

- Body Binding: maple

- Headstock veneer: rosewood

- Nut: Bone

- Soundhole: wood + abalone inlay

- Backstrip: Heringbone-style wood

- Machine heads: Diecast gold-plated w/ white pearloid buttonPickguard: tortoiseshell

- Electronics(active): under saddle B-Band™ PU + B-Band™ A3TX EQ w/Volume + B/M/T/P (±12 dB) + low battery test led

- Outputs: 1 x standard 1/4" jack + 1 x XLR

- Finish: highgloss

- Strings: D'Addario.

 

Сега ще я чакаме да пристигне... :rolleyes: Благодаря за съветите и от мен Наздраве ! :rulez:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито :-) Изборът наистина е труден при толкова много налични инструменти. Аз продължавам да си гласувам за Ямахите обаче :)

Тъй като акустичните инструменти доста варират в класовете, за да не се въвеждаме в заблуждение - това, което бих определил като "среден клас" акустична китара е нещо от типа на Guild GAD 50, Larrivee 3-та серия, до към Taylor 3 серия, до към Мартин 15-та, т.е. около от около 8-900 до към 1300-1400 EUR.

Високият клас и лютиерските изпълнения са доста доста скъпоструващи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.