Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара до 1000 лв.


rosso

Recommended Posts

5) Jackson-а много добре го знам. Това е единият модел, за който се чудех. Ако може да напишеш още един два реда лични впечатления за него.

 

Колегата с DK2M не знам какво му е мнението за китарката, но аз съм пробвал всичките модели Джаксъни /без къстъм шоп и спрените от производство/. Мога да кажа, че DK2M е доста евтина, за качеството, което предлага. Под 1000 лв., ако не се лъжа 976 лв. Адаптерите са оригинални Seymour Duncan. Не дават почти никакъв брум. Бързичка е ако мога така да се изразя. Абе в общи линий според мен би ти свършила работа, без да е необходимо да се изръсваш прекалено дебело. Пък и ще имаш повече пари за усилвателче.

Други модели Джаксън от който съм доволен са DXMG - 916 лв. с EMG-HZ. И по-скъпия вариант - DKMG, с арчтоп и EMG 81/85. Доста добре звучат и двете.

А ако не държиш адаптерите да се оригинални може да пробваш DX10D. Много е прилична китарката за цената от 836 лв., но адаптерите са Duncan Designed HB103 и бучат повече от оригинала.

Само да вметна, че ако не харесваш floyd rose, има и Jackson DKMGT, който е като DKMG, само че е string-thru.

Сега незнам дали държиш китарата да е с лепен гриф или нек-тру. Ако държиш на тази опция, Джаксън не е за теб, защото техните модели с нек-тру са скъпички - от порядъка на 2000 лв и нагоре. Поне тия в РФ са толкова. А да си поръчваш от чужбина не си е работа.

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притесненията ти относно ЛТД-то са по-скоро необосновани.Да, ЛТД са нещо като Скуайър за Фендър, само че китара за 1400, въпреки че е бюджетна версия на по-скъпа китара с марка ЕСП, си е китара за 1400 лв.Трябва все пак да я чуеш, за да можеш да прецениш.

А разлика между активни и пасивни адаптери си има и тя не зависи точно от усилвателя, който ще използваш.Предимствата и недостатъците на двата типа адаптери са дъвкани нееднократно във форума.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притесненията ти относно ЛТД-то са по-скоро необосновани.Да, ЛТД са нещо като Скуайър за Фендър, само че китара за 1400, въпреки че е бюджетна версия на по-скъпа китара с марка ЕСП, си е китара за 1400 лв.Трябва все пак да я чуеш, за да можеш да прецениш.

А разлика между активни и пасивни адаптери си има и тя не зависи точно от усилвателя, който ще използваш.Предимствата и недостатъците на двата типа адаптери са дъвкани нееднократно във форума.

Успех!

 

определено ESP LTD са изключително сериозни рок машини

 

поздрави и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Мога да кажа, че DK2M е доста евтина, за качеството, което предлага. Под 1000 лв., ако не се лъжа 976 лв. Адаптерите са оригинални Seymour Duncan. Не дават почти никакъв брум.....

 

И аз съм пипвал(даже ремонтирал) DK2M и за съжаление, мнението ми не съвпада с твоето. Не, че са лаши китари, но има бройки с не чак толкова малки забележки, колкото човек би очаквал. Затова трябва да се гледа(внимателно) преди да се взима.

Колкото до адаптерите - бих подканил към по-сериозни коментари.. кои хъмбъкери брумят?? Достойнставата на SD съвсем не са в брума.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да добавя към списъка на horsefucker и DK2, която обаче е HSS адаптери:

2911000886_md.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност, доста подходяща(или поне, ако всичко по нея е ОК) за жици и по-"съвременни" неща, но мисля, че е наистина далече от класическите звуци, ако разбира се, авторът държи на тях.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.thomann.de/gb/schecter_diamond_...65ba58496519681

 

имам бяла версия на тази ако искаш да я пробваш пиш на ЛС.

Успех

\

Edit:

http://www.thomann.de/gb/schecter_omen_6_fr_extreme_bch.htm или това е пак резак :)

Редактирано от euphoriaburn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност, доста подходяща(или поне, ако всичко по нея е ОК) за жици и по-"съвременни" неща, но мисля, че е наистина далече от класическите звуци, ако разбира се, авторът държи на тях.

 

Безспорен факт е, че не съществува китара, с която може да се свири всичко, но в сравнение с повечето "метълски метли" тази е доста по-мултифункционална - HSS конфигурация, елша с кленов топ, нелоши сингъл койли, и като цяло става и за по-винтидж неща. Не е Фендер, разбира се, но така или иначе пълно густо няма :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....и като цяло става и за по-винтидж неща....

Именно с това не съм съгласен. Като цяло суперстратовете с флойд не са особено подходящи за винтидж неща.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синглите на тази китара имат доста висок аутпут. Нямат много общо с един страт за тия пари примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, суперстратовете с флойд не са особено подходящи за винтидж неща, поради което използвах израза "в сравнение" :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.