Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква звукова карта ?


ianev_94

Recommended Posts

Ta така.... аз свиря на китара от 3 години и имам доста свои песни и идеи, но нямам как да ги запиша. Скоро ще си ъпгрейдвам компютъра и замислям да си купя една добра звукова карта, с която да мога да записвам песни. Но понеже не разбирам много в тази област, бих искал да помоля някой опитен човек да ми препоръча някакъв добър модел звукова карта. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами зависи от това, дали си решил да похарчиш 5000 евро, 500 евро или 50 евро...

Когато си изясниш този въпрос, с удоволствие ще те консултирам на ЛС или тук.

поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за цената.... трябва нещо по-достъпно - за около 300-400лв, най-много 500 лв. :D Ще записвам рок, т.е. китари, бас китари, барабани и т.н.

Редактирано от ianev_94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм "опитен човек" затова няма да ти препоръчвам,но ще ти задам риторичните въпроси.- колко пари можеш да отделиш,какъв ти е компа и какъв хост ползваш?(може пък да си слагаш про-тоолс решил про-тулс)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компютърът скоро ще бъде ъпгрейднат и смятам да го напомпя здраво. Ще го направя звяр - с двуядрени процесори , много гигабайти рам, яка видео карта, затова пуснах и тема за звукова карта - защото там не съм ориентиран толкова. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казваш какво точно търсиш..

Ще записваш ясно.. значи трябва да имаш за китарата инструментален вход.

За вокали - трябва да има микрофонен.

За барабани - трябват ти доста входове, колко микрофона планираш да ползваш за барабаните?

Трябва да е и нискошумяща - по-добро от 96дБ съотношение сигнаш/шум.

Ако ще свириш и в реално време с нея, трябва малка латенция и добра асио поддръжка...

 

Става скъпичко... погледни и другите теми по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накратко, трябва ти малка латенция, достатъчно входове и добро сигнално-шумово отношение ( >90 dB, не знам защо точно 96 :P).

 

НО... Ако ще ползваш този комп основно за това, първо си помисли за хубава звукова карта, защото както и да го тъпчеш, няма да излезе нищо добро без този компонент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако записваш много инструменти едновременно/т.е. група,наистина ти трябва многоканална карта/за пример-лексикон омега/не я препоръчвам поради ред причини,освен това трябва да си изясниш дали да е външна,или на слот.много трябва да прецизираш какво ще правиш,докато купиш.Аз например се хвърлих на tascam us122l,и ползвам засега само китарния вход.Разгледай все пак на LINE 6-UX2 мисля че ще ти свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такам, като басист на групата и аз да се изкажа. Значи предполагам, че ще ви стане ясно че не съм много наясно с материала :hysterical: Значи този карта която е предложил горния съфорумник ни харесва, ама имаме някои въпроси :hysterical: Значи доколкото разбрах тя се води направо нещо като домашно студио, и това което пише че към нея че има еди колко си модела китарни ампове, басови ампове... е като отделен софтуер предполагам който си върви с картата? Значи друго има два входа за бас и китара и тука въпроса ми е възможно ли да се запише баса и китарата и след това ритъм китарата и накрая да се получи добър краен звук, или трябва да търсим нещо с 3 китарни входа? Питахте с колко микрофона ще записваме барабаните, ами и тука не съм много наясно но доколкото знам тези 2 входа съвсем няма да са достатъчни за барабаните ... та така смятаме барабаните да са симулация. Това добър вариант ли е? И така стига толкова за сега :hysterical:

Поздрави на всички и предварително едно голямо БЛОГОДАРЯ

П.п LINE6 Намира ли се в нашата родина?

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=68087

 

Тази е много канална!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.