Jump to content
Българският форум за музиканти

избор на ел китарка


zerodollarz

Recommended Posts

значи посъбрах си малко пари и реших че е време моята безименна , с изтъркани прагчета , 5,6 7,или 8 ма ръка китарка да я сменя . НО понеже не съм много вещ в тези науки реших да ви питам вас да ми препоръчате китарка за около 400 лв

 

така аз съм си избрал от този сайт

 

http://soundbg.netfirms.com/page4.htm

 

и се колебая м/у 3 модела :

 

YAMAHA EG 112 U

 

BC RICH WGBK

 

Behringer iAXE393

 

моля, да ми се окаже нетолкова спешна , но скорощна помощ :greenangel: (не ме псувайте много)

ако някой има по добро предложение няма да се разсърдя ако каже :)

Редактирано от zerodollarz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Зависи к'во ще свириш:

 

Bc Rick - яко метали,камани,железа а.к.а death,trash metal.

 

Behringer - rock

 

Yamaha - metal,rock

 

Общо взето казвам..

 

Освен това в този цени диапазон може и по - добро да вземеш!.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

washburn -> Фактор

Cort -> Динакорд

affinity серията на Squier също е около 350

 

имат симпатични модели в тази цена

 

и освен да кажеш какво ще свириш .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми щом може по добро , кажете от къде ,аз не знам

откъм свиренето съм се насочил към рок/метъл най-много ,

но просто си нямам на представа от къде да я купя а понеже живея в Ловеч City и тук е бъкано с магазини (1)

та почти при вс положения ще е от нет или от плевен ......

затова пиша да получа още някое мнение да направя по правилен избор :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се опитам да ти помогна(въпреки че тоз въпрос е дъвкан хиляди пъти) защото всички сме били някога в началото, и сме си задавали същият въпрос... БС Рича е корено различна китара от останалите две.Да речем че Яамахата и Берингера са еднакви.Сега, ако мислиш да свириш метал и по- тешка музика , взимаш БС-то...Ако пък мислиш да свириш класически рок, блуз, хард рок ги взимаш другите.Лично аз бих те посъветвал да си вземеш Ямахата защото е с два сингла и един хъмбъкер, демек ще можеш да прашиш почти всички стилове, а също така мисля че и по качество превазхожда другите...

 

 

 

П.П. Колегите май ме изпревариха :P

Редактирано от rockozaurus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ибанез също имат някой доста прилични модела за тези пари, ааа от личен опит мога да ти кажа, че Behringer-ите или поне този, с който аз си имах вземане-даване беше доста, ама доста зле (дори да имат хубави камиончета). Иначе аз бих взел B.C. Rich-а, че аз по към тежката музика съм, но пък и Yamaha-ите съм ги чувал и доста хубаво звучът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уау мерси за бързите отговори , вече се колебая само м/у БЦ рич , и ямахата

бц то ме кефи как изглежда ма мноооооооого и ще е по твърдо,

пък ямахата има повече "възможности" и доколкото знам , са качествени (изобщо ме няма в марките на китари знам точно 4)

Редактирано от zerodollarz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарежи B.C. Rich , никога не можеш да му овладееш гейна , винаги ще жужи (въпреки че аз когато мислех да си купя китара , викам ВС рич , бах тоя звяр, добре че се разобедих че тия китари не са добри)

 

Yamaha , стават , но зависи кой модел и т.н.

 

Ориентирай се към Ibanez или Cort :P Погледни там , и двете марки правят страхотни китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:P Не знаех, че китарите имат гейн :cheers2: Иначе наистина по-добре недей тия китари...и на мен непрекъснато ми подскача в ръцете и само се чудя как да я овладея :D Щом и колегата не е могъл тогава пък е съвсем загубена каузата. Може би намордник? Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би намордник би свършил работа ... а може би само един кашон с две дупки да не скача :P

 

Иначе имах предвид че поради адаптерите имат ужасно , как да го кажем , метълски звук . Особенно с някакъв дист наистина не може да се овладее x)

(Лични наблюдения върху BC Rich Warlock Bronze Series)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До автора:

Не съм много вещ, но мога да ти дам един съвет. Влез в youtube и потърси клипове със съотватните китари. След като изгледаж повечко клипчета, за да може да си видял всяка от китарите с различни ефекти, прецени коя звучи най- близо до това, което търсиш като звучене. Ако ще караш повечко на метъл, бих ти препоръчал това http://www.youtube.com/watch?v=u_C-4XuXBzg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уау мерси за бързите отговори , вече се колебая само м/у БЦ рич , и ямахата

бц то ме кефи как изглежда ма мноооооооого и ще е по твърдо,

пък ямахата има повече "възможности" и доколкото знам , са качествени (изобщо ме няма в марките на китари знам точно 4)

Да започнеш с BC Rich е голяма глупост. За много хора, занимаващи се с немай си какъв дет-метъл това е най-добрата марка. Т.е. трябва да има една стълбичка. Щях да ти кажа да вземеш някой Страт, нещо за начало, но пък си свирил вече на акустична.

 

Отивай в Динакорд и пробвай Кортове. Има поне 2-3-5-6 модела >400 лв.

 

И гледай да заделиш пари за г/д хубав усилвател. ;) Все пак да си вземеш Гибсън и кубе 10 вата (мега-мега пресилено), не върви. А на където си се запътил - трябват ти поне 20-25-30 вата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Сега му обясни и оная теория за солата и ритъма на кои струни съответно трябва да са и вече ще знае всичко не само за избора на китари, но и за композирането на готин метъл :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.