Jump to content
Българският форум за музиканти

не мога да пея!


nio

Recommended Posts

Извинявайте за отклонението,ама и без това темата не е кой знае колко наситена с велики мъдрости,та...

 

Досега съм прочел 4 книги..."Маншон,полуобувка и мъхеста брада"...

:inlove: Много ме зарадва с това... :inlove: Имаш ли втората част на това ВЕЛИКО творение (не)човешко?!? :headbang:

Аз я имам, ама си търся точно първата от години и никъде не мога да я намеря :-( .Ако някои може да ми помогне ще съм му много благодарен и :headbang:. Също така ми трябват и Дъги номер 6 и 15... плащам в кеш :cheers::no:;););)

 

:hello:

 

 

P.S. въпреки, че е офтопик, поста ми не е майтап... сериозно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Имах, но...Едно наводнение ги направи на каша... :P А така си ги кътках...Хлип...Смрък-подсмрък... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах, но...Едно наводнение ги направи на каша... :P А така си ги кътках...Хлип...Смрък-подсмрък... :P

еми аре тогава по ПМ или айсикю ше се разбереме и ше трампим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и мечо Пух има,и малкия принц,ама там нищо полезно за пеенето няма да прочетеш.

:D

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и мечо Пух има,и малкия принц,ама там нищо полезно за пеенето няма да прочетеш.

:)

Дали?Надали.Нали помниш култовата реплика "И,колкото повеч' вали - толкова повеч' вали!!!".Това,ако четеш между редовете,my friend,важи и за много други неща.

Така,че - колкото повеч' пееш - толкова повеч' ще (можеш да)пееш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и мечо Пух има,и малкия принц,ама там нищо полезно за пеенето няма да прочетеш.

B)

Дали?Надали.Нали помниш култовата реплика "И,колкото повеч' вали - толкова повеч' вали!!!".Това,ако четеш между редовете,my friend,важи и за много други неща.

Така,че - колкото повеч' пееш - толкова повеч' ще (можеш да)пееш.

Чушки и домати който не яде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Маугли е абсолютно прав пича-за да станеш голям певец се искат 10% талант и всичко останало е въпрос на труд,защото това момче дето цитира случката с бебето е прав,щом ти е заложено-това е таланта,без него НЕ МОЖЕ,но разглеждайки нещата от другата страна-ако по свое желание(разбирай мозъчен импулс,принуда) целенасочено можеш да изпееш верен тон(чукваш си ми примерно на пианото и изпяваш ми)значи всички тонове можеш да изпееш правилно, колко октави можеш да стигнеш,как да си поправиш тембъра е въпрос на много труд,желание и уроци!

Карузо е казал нещо още по-фарапантно-"За да си певец са нужни голям гръден кош,голяма уста и известна музикалност!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

ми аз се уча да пея нотите правилно с китарката а иначе другото слушам песента и гледам да пея по същия начин

и после ми е по-лесно да пея

(ама пак пея много ама много зле, младок съм, има да ми мутира гласчето още :cheers: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маугли е абсолютно прав пича-за да станеш голям певец се искат 10% талант и всичко останало е въпрос на труд,защото това момче дето цитира случката с бебето е прав,щом ти е заложено-това е таланта,без него НЕ МОЖЕ,но разглеждайки нещата от другата страна-ако по свое желание(разбирай мозъчен импулс,принуда) целенасочено можеш да изпееш верен тон(чукваш си ми примерно на пианото и изпяваш ми)значи всички тонове можеш да изпееш правилно, колко октави можеш да стигнеш,как да си поправиш тембъра е въпрос на много труд,желание и уроци!

Карузо е казал нещо още по-фарапантно-"За да си певец са нужни голям гръден кош,голяма уста и известна музикалност!"

Казах :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

добре де ми поне ще изясаните ли дали може да се постигне плътен и дрезгав ,суров глас ...???????? аз питах и в друга тема ама сам нов тука и така докато се нагласим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гласа ми е гаден, не мога да пея, но искам да се науча. как става тоя номер?

Има два вида хора, които пеят: певци и "певци"

I) Тези, които могат да пеят = певци

II) Тези, които не могат да пеят = "певци"

 

Има обаче три вида кандидат певци!

1) Тези, които могат да пеят. Те стават I) - певци

2) Тези, които не могат да пеят, но имат пари: На тях им помагаме да станат I) - певци

3) Тези, които не могат да пеят и нямат пари. Е! Те не са певци. Те са II) "певци"

Те това е!

е това нямаше никва връзка с въпроса на човека :cheers:

Редактирано от Putniq Bega4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
добре де ми поне ще изясаните ли дали може да се постигне плътен и дрезгав ,суров глас ...???????? аз питах и в друга тема ама сам нов тука и така докато се нагласим :)

Постига се, да, само че преди това трябва да се научиш да пееш по простия и безинтересен рушивидинлиевски начин и оттам да надграждаш, защото иначе рискуваш да си прецакаш гърлото до такава степен, че да не можеш ни тако-ни вако... Според мен, обаче, е задължително да се консултираш с вокален педагог, за да си сигурен в безопасността и ефективността на това, което правиш.

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се научиш да пееш като хората излиза скъпичко...

Един урок от преподавател в Академията (говоря за оперно пеене) излиза м/у 15 и 20 лв. за 45 мин...

зависи дали е доцент или професор...

И честно да ви кажа, не всеки може да се научи да пее - или го имаш, или го нямаш... е, може и да пропееш, ама няма да е това, което се търси по световните сцени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.