Jump to content
Българският форум за музиканти

Няой от вас правил ли е Yjm 308


Recommended Posts

...Пробвах го и с TL082 малко по силен звик изкарва но иначе си звучи както с 4558.

Да, явно електротехниката е придобила нови закони, щом с 082 изкарва "по-силен звук"...

(за тези които не са наясно, обяснявам - коефициента на усилване при схемотехника с операционни усилватели се определя от външните елементи, а не от ОУ.)

vlado1113, опитал ли си да провериш във форума какво пише по въпроса за "усилването" в подобни теми? Спомням си, че точно това е разисквано в тема на друг твой колега - също пионер в борбата за копиране на подобен ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но очаквах повече като звук няма достатъчно гейн. Аз го включвам в чист канал на лампов правен осиловател тъй като нямам в осилователя драйв а той явно е слаб бустер и самостоятелно без драйв неможе да си покаже силата.

 

Този тип ефекти, както и всякакви клонинги на скримъра по принцип се ползват за "подгряване" и "оцветяване" на лампов амп и сами по себе си са неизползваеми ако свириш по-тежка музика, така че не трябва да се учудваш от резултата.

Редактирано от Gregg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ефектчето му сложих 4 двойки различни диоди светодиоди, германиеви и взе повечко да криви но вкарва и повече шумове ще правя опити с входния и изходния кондензатор ако може да се филтрира. Ще експериментирам докато постигна задоволителен резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега след като си направих първия ефект мисля да пробвам нещо с повече гейн и много хвалено от старото поколиние китаристи става въпрос за Pro co rat distortion и му намерих пак една схема пак на монтажна платка защото ми е по лесно да гледам как да разположа елементите http://media.photobucket.com/image/pro%20c...1986_Layout.gif или пък вие ми предложете нещо което е изпитано и звучи добре и е лесно да се направи. А пък за YJM 308 тези дни ще запиша семпли да го чуете. Преди време четох добри отзиви за този някой от форума го беше правил http://www.runoffgroove.com/newclipper.html

Редактирано от vlado1113
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не направиш KRANK MAXIMUS май беше

Тук има достатачно инфо

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...37&hl=krank

Редактирано от Death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.