Jump to content
Българският форум за музиканти

Чуденка относно нова китара...


KiFFlaVmRaKa

Recommended Posts

След 2 седмици ми се очертава разходка до Англия и съм решил да си напазарувам нова лопата...Добре, ама тука почва голямото мислене :) Това, което търся е сравнително висок клас китара, без флойд и с ЕМГ 81-85 адаптери. Рейндж-6-7-800-1000 паунда..примерно

Супер много се кефя на Jackson RR- хубаво, ама повечето са с флойд и нито 1 от тия дето съм видял не е с въпросТните пикапи...демек ще трябва да се купуват отделно.

Dean Razorback-тука адаптерите няма кво да им се коментира, ама пък е флойдната... ;)

SG някакво-пак със смяна на пикапи

Ииии най-тежката ми дилема...Лес Пол ор нот Лес Пол... :) Първото което ми се върти в главата е, дали ще свикна с такова чудо или не-щото съм си свикнал с тъничкия и около 2 пъти по-лек Ибанез и в 2-та пъти, в които съм хващал ЛП ми се стори доста неудобен...но може би ако посвиря повече време ще ми хареса, знам ли....

Та, тук вариантите са-Gibson LP Studio (единствения модел, който ще ми е г/д по джоба), пак с смяна на адаптери

и Epiphone Zakk Wylde някакъв, който обаче ми се струва доста компромисен вариант

 

Давайте идеи кво да прая, щото ми се ще като тръгна оттука да знам какво ще търся :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Epiphone Zakk Wylde и сменяш пикапите...ще си разцепиш тиквата...обещавам ти! :girl_cray2:

Иначе тука някой продаваше такъв за смешни пари...що не го потърсиш? Пикъпи тук ще се намерят.

...И ще ти остане само разходката с някой лев отгоре.

Аз лично бих направил така а ако имах парите - отнасям китарчето на момента.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да епиЗак е с 2x EMG HZ H4 humbuckers

 

.. може да помислиш и на ЕСП лтд вайпер(SG тип) 400 и 1000делукс висок клас .. а и се предлагат с ЕМГ 81-85 цената е нещо като 5-800 GBP

еклипса(ЛП) не се предлага стандартно с 81-85 ами с емг 60-81

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейндж-1000 паунда..примерно

За тия пари, ще си направиш такава яка къстъм китара, че от кеф ще ти се вие свят поне седмица...

Ако те интересува за кво иде реч, пиши и ще те оакълим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сподели, въпреки, че ще се опарича в УК-то чак, а и ми се ще да си я изкарам от магазина, друго си е :punk_guitar:

Иначе кво мислите за LP-Studio+EMG?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

След като ти прочетох първия пост още, мисля по същия начин както badValue.

Бих ти препоръчал LTD EC 1000. Ето такава:

 

http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_ec1000_bk.htm

 

Аз имах Jackson RR3, сега съм с ЛП, и все още по-късата мензура ми бърка в.... :punk_guitar:

Прав си че със всичко се свиква де. :punk_guitar: Но го имай предвид.

Ако искаш Jackson RR- пробвай RR5. Не подценявай Сиймор Дънкан-ите :thumbs_up:

 

Вземи си колкото можеш по-висок клас китара.Щото после все има едно "ееех, кой знае как щеше да звучи оная яката"

 

Поздрави!

И да се похвалиш после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е лош вариант на лес пол и няма да сменяш адаптери: http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Gibson...-GIT0017389-000

Другият вариант - просто си вземи Шектър висок клас като например: http://www.musik-produktiv.de/(s(ioy7unft1...lraiser-wh.aspx

Шектър са много хубави китари за тежка музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами според мен не е лоша идеята за LP-Studio+EMG :wub:

а "студио"-то как ще понесе активнитеАдаптери ... не вярвам без допълнителни интервенции...(поне за батерията)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а "студио"-то как ще понесе активнитеАдаптери ... не вярвам без допълнителни интервенции...(поне за батерията)

Няма интервенции никакви. Батерията стои под задния капак при врътките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, понасочихте ме ;) Вчера изтормозих хорицата от РФ и Фактор :D Посвирих на РР24(само такъв имаха в РФ) и на ЛП и СГ и май засега класацията е

1.Jackson RR5

2.LP Studio

3.Gibson SG

 

@Pwnzorafied, искам китара, с която да мога спокойно да се разхождам по каквито строеве ми щукне, вместо да настройвам по половин час :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Някой може ли да ми каже каква цена държи Епифона Зак Уайлд?Много съм му навит а и като гледам Гибсънския модел 6 000 долара...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.