Jump to content
Българският форум за музиканти

M-audio Fast Track Pro


Relase

Recommended Posts

Здравейте, на Всички!!!

Някой може ли да ми помогне да си направя настройките на M-Audio Fast Track Pro с Guitar rig

Преди няколко дена я взех и нещо не мога да изкарам никакъв звук с китарата, до скоро свирех с вградена звукова карта на Creative Sound Blaster и там ми беше ясно , използвах Asio for All ,но тук нещо нестава. Ако някой има такова M-audio и вече е минал по този път ще му бъда много благодарен за малко инфо , какви са точно настройките в guitar rig и изобщо как да изкарам звук с китарата. Благодаря ви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че я инсталираш правилно? Не се ползва Asio4all, трябва тя да си върви със Asio driver-и.

 

През ВСТ хост ли подкарваш ГР или като stand alone? Ако е инсталирана правилно би трябвало някъде да има options/preferences откъдето да избираш Audio device - МAudio Fast Track Pro или нещо такова. И не забравяй, че като ползваш картата, трябва да вържеш колонките на компа към нея, а не те да са към стандартната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че я инсталираш правилно? Не се ползва Asio4all, трябва тя да си върви със Asio driver-и.

 

През ВСТ хост ли подкарваш ГР или като stand alone? Ако е инсталирана правилно би трябвало някъде да има options/preferences откъдето да избираш Audio device - МAudio Fast Track Pro или нещо такова. И не забравяй, че като ползваш картата, трябва да вържеш колонките на компа към нея, а не те да са към стандартната.

Значи, Гитар рига го ползвам като stand alone. Искам да подкарам картата с лаптоп, разбира се не ползвам Asio4all, но при настройките на гитар рига незнам кои точно драйвер да използвам,инсталирам драйверите които си вървят с M-audio- то. Нужно ли е да инсталирвам някакви допълнителни драйвери? А китарата съм я свързал с жак на insert 1 на задния панел на картата. Там ли бъркам? може би трябва да я пусна през микрофонния вход отпред.Не знам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Toчно там бъркаш!

 

китарата се включва отпред. Там са входовете за микрофон и за китара, просто на една букса, за да се пести място. На картинката, не на inserst (горния на картинката, т.е. задния) ами долния (т.е. предния) дето пише Mic/Inst (съкратено от Instrument) После трябва да си сигурен че всичко си е както трябва и че използваш въпросния вход в гитар рига, в който е пъханат и жака.

 

maudio_ft.jpg

 

 

не съм ползвал никога Guitar Rig, но все пак би трябвало да има да му упоменеш, че искаш да ползваш като Device - Маудиото и съответно то автоматично да си избере като драйвери Asio, ако маудиото бачка с тях.

Имам подобна карта, но на едирол и бачка точно по този начин - избирам Edirol от Device-ите и то автоматично от драйверите (Asio4all, WDM, etc...) си избира ASIO. Но само АСИО, не АСИО4алл

 

малко кофти обяснявам, надявам се има логика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Toчно там бъркаш!

 

китарата се включва отпред. Там са входовете за микрофон и за китара, просто на една букса, за да се пести място. На картинката, не на inserst (горния на картинката, т.е. задния) ами долния (т.е. предния) дето пише Mic/Inst (съкратено от Instrument) После трябва да си сигурен че всичко си е както трябва и че използваш въпросния вход в гитар рига, в който е пъханат и жака.

 

maudio_ft.jpg

 

 

не съм ползвал никога Guitar Rig, но все пак би трябвало да има да му упоменеш, че искаш да ползваш като Device - Маудиото и съответно то автоматично да си избере като драйвери Asio, ако маудиото бачка с тях.

Имам подобна карта, но на едирол и бачка точно по този начин - избирам Edirol от Device-ите и то автоматично от драйверите (Asio4all, WDM, etc...) си избира ASIO. Но само АСИО, не АСИО4алл

 

малко кофти обяснявам, надявам се има логика...

Много ти благодаря, абсолютно добре обясняваш,утре ще пробвам! И аз си мислех че нещо бъркам с входовите. Още веднъш благодаря!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко си тръгна добре, Благодаря ви за бързите отговори! В Гитар риг избрах ASIO USB Driver . Кой е най-добрия вариант за изход на аудио сигнала? В момента изкарвам сигнала с чинчове от задната страна на картата, но гледах в Youtube клипчета , където някои музиканти са свързали картата през предния изход за слушалки директно в кубето. Какво ви е мнението , кой е наи-добрия вариант? Дали чрез Коксиален кабел или с 2 големи стерео Жака от задния Output на картата? Май станаха много въпросите, за което се извинявам . Поздрави !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е че проработи :hooray:

 

Нещо не разбирам какво точно имаш предвид със последния въпрос. Като записваш през картата, записваш директно. А как ще го слушаш, няма никакво значение. По принцип не бих вързал кубето към изхода за слушалки, поради няколко причини.

1. изхода за слушалки, ако не е директ мониторинг, е за обработен вече сигнал. Т.е. ако сложиш кубе в Гитар риг и през изхода за слушалки ще излиза моделирания звук. Като пратиш сигнала пак в кубе, този път истинско, става мазало

1.б. ако е за директ мониторинг идват другите точки

2. изхода за слушалки не е за кубе по принцип

3. ще имаш и проблеми със граунд лууп.

 

Най-добре би било да използваш изхода от задната страна и да включиш в монитори. Ако не, можеш да включиш нормални колнки (2.1 примерно) със съответния преходник, през изхода за слушалки. Това не дава толкова лоши резултати колкото кубето. Аз преди да си взема монитори така я карах :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.