Jump to content
Българският форум за музиканти

Звук за групи


dids

Recommended Posts

От доста години се занимавам с музика - и като музикант и като озвучител . Не претендирам че съм перфектен озвучител , но се справям долу-горе добре . Не са ме били все още ! Работил съм с много от българските звезди . Пример - Иван Лечев , Теодосий Спасов и десетки други . Искам да изразя моето възхищение от едно момче от Ст. Загора . / Бе той си е мъж / Казва се Митко . Друго име не знам . Поподнах случайно на концерт на Сигнал , а след 10 дни и на Д2 които озвучаваше той . С ръка на сърцето си признавам , че такъв звук не съм чувал от години . И двете групи звучаха страхотно . Най искрено го препоръчвам на групи които търсят звук за концерт . Разбрах , че не е безизвестен в южна България . Повечето рокерски събори на юг , ги озвучавал той . Ще се радвам ако съм помогнал на някого .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също заслужават препоръка озвучителите на фестивала 'Кръстопът' - не съм там, но втора вечер чувам само суперлативи за тях, и то от хора които сериозно разбират от звук. Явно са много добри, фестивалът е прецедент с отличен звук, сред море от (предимно) разочарования.

 

Погледнете темите в 'Говорилня' с отзивите - там се споменават и имена (които дори не познавам, но по тези отзиви - препоръчвам)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казва се Митко . Друго име не знам .

Димитър Димитров. Освен с озвучаване се занимава и с мастеринг, при това на доста високо ниво.

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е профила му в MySpace http://www.myspace.com/masteringforindies

 

И специално да му благодаря от името на цялата ни банда /Liquid Pension/ за убийствения звук, който ни направи той.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И специално да му благодаря от името на цялата ни банда /Liquid Pension/ за убийствения звук, който ни направи той.

 

И аз благодаря на бандата за хубавото свирене и качествения сигнал, който подавате. Без тези две неща и най-добрият звукар ще се измъчи! :)

 

Освен това благодаря и на Оги (който озвучаваше тези 2 дни там) за съпорта.

 

Благодаря и на Sad But True за суперлативите :recourse: ! Очаквам с нетърпение новите миксове за мастеринг! Много яка група сте!

 

P.S. Не съм от Стара Загора, а съм роден и живея в София (за добро или за зло) :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам , че в България се появяват все повече хора които разбират от звук . Не познавам момчето за което пишете , но се радвам , че си върши работата добре . Аз наистина съм сигурен . че човека е от Ст . Загора и се казва Митко . Явно всички с имена МИТКО . чуват добре , защото познавам и един Митко от Русе . Значи - когато търсите озвучител първо го питайте за името . И ако е Митко - не се колебайте !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тогава трябва да стана озвучител, че и аз съм Митко :cheers2: Иначе блогодаря за информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И специално да му благодаря от името на цялата ни банда /Liquid Pension/ за убийствения звук, който ни направи той.

 

И аз благодаря на бандата за хубавото свирене и качествения сигнал, който подавате. Без тези две неща и най-добрият звукар ще се измъчи! :)

 

Освен това благодаря и на Оги (който озвучаваше тези 2 дни там) за съпорта.

 

Благодаря и на Sad But True за суперлативите :recourse: ! Очаквам с нетърпение новите миксове за мастеринг! Много яка група сте!

 

P.S. Не съм от Стара Загора, а съм роден и живея в София (за добро или за зло) :cheers2:

 

Е как няма да подаваме качествен сигнал, с този Jack :cheers2: дето беше донесъл сигналът винаги е качествен. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поподнах случайно на концерт на Сигнал , а след 10 дни и на Д2 които озвучаваше той .

 

Е, явно са повече от един Митковци...

Но понеже Д2 работят най-вече с мен от няколко години насам - не се сещам кой ще да е друг Митко... Но съм сигурен че не съм от Ст. Загора :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исках да редактирам предишния си пост, но май изтече времето....

 

Не бях прочел за рокерските събори - не съм правил такива. Явно има някакво объркване - но не знам Д2 да са работили с друг Митко... Както и да е - не искам да си преписвам ничия слава. Основното, което исках да кажа е: Благодаря на всички които дойдоха в бекстайджа на феста да изкажат респект след гига на Liquid Pension и най вече благодаря на самите тях за бутилката Jack, която ще изпием заедно утре в специално затвореното за случая M&D Studio! Е тва е живот! :drummer::D:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Liquid Pension наистина свириха страхотно, но и като звук превъзхождаха всички останали банди с НЯКОЛКО КЛАСИ!!! И това очевидно е благодарение на професионалния им (и рационален!) подход - бяха си довели доказан аудио-инженер, който от скромната апаратура извади максимално възможния звук. Браво на Митака!

А иначе всички групи се представиха отлично, като дори се затруднявам да откроя някоя! Но не мога да пропусна изключително приятното впечатление от свиренето и сценичното поведение на Силует, както и тоталното превъзодство на Ликуид Пеншън!

Само известно недоумение буди удлечението на млади музиканти по напълно остарели и демодирани твърди стилове от 80-те години - според мен далеч повече им приляга да свирят в по-модернижанрови и стилови разновидности, ама това винаги е въпрос на личен вкус, а моят не може и не бива да е критерий за останалите...

 

Забележка: Много ми се иска всички колеги да възприемат някаква единна терминология, която (поне отчасти) да описва функциите на всеки специалист в озвучаването... Наистина е гадно, когато някой говори за "тон-режисьор", а такава професия не съществува - режисьорите работят със сценичните изяви, но от тях не се изисква да са компетентни в областта на звука, тъй като за това си има специално подготвени професионалисти!

Дори с няколко колеги напоследък се бъзикаме, че еди-кой-си бил "страхотен тон-адвокат" или "тон-лекар"... ;-) Етимологията на гадния термин идва от едно старо немско недоразумение, което вече и в Германия е забравено.

 

Втора забележка: На фона на общата отлична организация много лошо впечатление правеше изцяло непрофесионалното "туткане" на някои от музикантите при смяна на групите - по този начин те убиха ритъма на феста и откраднаха от кефа на публиката. В такива случаи е редно да има точен регламент: времето за подреждане, свирене и слизане от сцената за всяка банда е (например) 35 минути. Ако някой се подрежда 15 минути ще има на разположение да се представи пред публиката само за 20, след което му се спира звука! Така всички ще бъдат пределно мотивирани да са добре подготвени и да действат максимално бързо - все пак всичко се прави за радост на публиката, нали!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.