Jump to content
Българският форум за музиканти

Възможно ли е ?


chea7er

Recommended Posts

Здравейте,първо искам да се извиня ако темата не за тука.Чух от един приятел,че уискито правило гласът по-висок,вярно ли е?Има ли въобще алкохол,който прави подобно нещо?

Поздрави Стеф :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе за какво ти е алкохол, може просто да използваш хелий, много по-ефективно е... :greenball: Другия вариант е да си вържеш един пич шифтър след микрофона. :)

 

П.П. И внимавай с хелия, че ако прекалиш с играта може да си умреш дори без да усетиш. :)

Редактирано от Opeth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми зависи от човека.

Той и Леми Килмистър сигурно е мислил така,

по непотвърдени данни е наблягал сериозно,

ама нещо не му се е получило. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@chea7er не бих се обзаложил, че приятелят ти е прав.

 

Човешкият организъм първо снабдява другите органи с вода, а гласните струни и гърлото - последни.

Една от предпоставките за добър глас е влажното гърло, а е доказано, че алкохолът обезводнява тялото.

Уискито може да ти направи гласа по-дрезгав, но също увеличава вероятноста за неговото пресипване.

 

:) + :) = :greenball:

 

Единствено за мъстиката съм чувал, че благоприятно придава дрезгавина на гласа, но почти не съм пробвал.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за уискито, но от ракия диапазонът се стеснява много, ама наистина МНОГО !!! Минимум 4 полутона лично при мен ... а това си е бая. Би трябвало и с уискито да е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.