Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Питаи Джузепето.Има проблем, аз съм намерил компромисно решение но знам ,че проблема не е във клавира а в неговите джаджи.Той много лесно се измъква със най-удобните него отговори но от това си отношение ще загуби най-много тоий.Има проблем със синхронизирането на джузи джаджите и новите модели корг от па 300 назад,600,900,4х.

 Аз ползвам за терците и със него има проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото с новия ъпдейт от юни на па4х има малко подобрение но като цялот бъга с оставането на лоуера да свири си остава.... аз поне други проблеми нямам с 4-ката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Juzi Keyboard Enhacer  Не работи на КОРГ па 600  - Тествано и проверено на 1000% !

 

Купих го седмица напред за подарък на приятел музикант с PA800з а рожденният му ден и музикалното му дипломиране в един и същ ден бяха  , и имах възможност преди да го подаря да си поиграя с моят KORG PA600,  въпреки че бях питал предварително преди да го купя Митака от JuziSound и ми каза че новият алгоритъм с новият процесор PA300,PA600,PA600QT,PA900,Pa3X не могат към днешна дата да работят с него.

 

За понататък каза че не знае дали ще може да го направи да работи и с тях, съмнява ме че може и да пусне друг енхансер специално по друга схема и хардуер за тях.

 

Сегашната версия на енхансера работи стабилно,  до PA2X  като най-горе стоящ модел от старият алгоритъм и процесор.

 

Иначе с JuziSound Total Solo Sempler, няма никви грижи по MIDI , при никой модел.

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) Мерси за инфото колеги,аз говорих с Митко Juzito ,той обясни,че проблема не е от неговите машинки,а от мидито на клавира...до колко е вярно не знам...Но според мене вече тоя енхансер е остарял и трябва да си го актуализира за новите клавири!!! Пък  нашите представители на КОРГ за България да вземат да предложат на КОРГ да направят и те една такава джаджа за пазара на БАЛКАНИТЕ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм пробвал, но ми казаха, че по някакъв начин на па3х работи без никакви проблеми и бъгове... ако някой може да потвърди да каже...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора какво говорите бе?Каде е проблема а?В корг па 3 или  в па 4?Проблема е да си направи джаджата така ,че да върви със нас и още веднъж ви казвам няма проблем във мидито нито на па 3 нито на па 4 х!Аз лично искам да ми смени машинката че цялата ми информация  работи  с нея и да си се кефя без грешките които имам сега.Не е проблем да се даде още  някоя  пара за работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм пробвал, но ми казаха, че по някакъв начин на па3х работи без никакви проблеми и бъгове... ако някой може да потвърди да каже...

Работи-ВЯТЪР!!!

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) Мерси за инфото колеги,аз говорих с Митко Juzito ,той обясни,че проблема не е от неговите машинки,а от мидито на клавира...до колко е вярно не знам...Но според мене вече тоя енхансер е остарял и трябва да си го актуализира за новите клавири!!! Пък  нашите представители на КОРГ за България да вземат да предложат на КОРГ да направят и те една такава джаджа за пазара на БАЛКАНИТЕ :)

И ти,е каде е проблема а?В най новото и модерното,така ли?Ще напиша тези негови изказвания във форума на корг ,че да го разберат всички какви ги приказва.Сега неможе една мъничка платка с един интеграл да е точно а па 4 и па 3 най-новите продукти и аранжори на корг да са бъгави понеже не работят със неговата кутийка с 3 копчета.Аиде моля ви недеите да ръсаждавате и да се връзвате на всяка една приказка.Джузепе ако иска да си продава устройствата и да има афторитет би трябвало да се заеме и да види кое каде трябва да си пренастрои и ъпдейтне за да може да се търсят новите му кутийки и занапред.аз няма да продам 4-ката заради терцата му!Те свирят ама корга си е  корг и това няма да се промени нито сега нито утре.Трябва да видиш каде те води тенденцията а не да вървиш срещу течението само защото е неща ново за теб и не го разбираш!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"почти без никакви проблеми"....  а в какво се изразяват проблемите при pa3x, защото при pa4x бъга, е че остава да свири лоуера на един тон от време на време.... но ако няма лоуер - проблем няма,..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде,аиде,знам какво е  без проблемите което имаш  предвид.Виждал съм всеки един от па 800,па3,па4 как се бъгват по един или друг начин със енкансера.Па 3 забива и не ще да се намали и всички тракове свирят и бучат във един полифоаничен микс звук в който зацепи.Няма оттърване докато не рестартираш.Па 800 същото а па 4 му блокира третия упар който е  на миди канал 3 за терца и трябва да се спре и  пусне наново терца режима от  енканцера за да се излезе от самосвирещата упар з бленда.Друго което е ,че баса се спира изобщо от миди трансвера и миди настроиката на клавира за да не забива в режим стил рекорд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ясно... и да се умува няма ние да решим проблема....искам да попитам някои,ако знае....значи дадоха ми много хубав сет...обаче клавира на момчето от който е свален сета е от Германия за па600 говоря,та като заредя на моя па600 изписва,че ресурсите немогат да се заредят защото има някаква защита на sd картата...някой да знае нещо...по въпроса...С две думи папката РАМ немога да я заредя...  и реално сета не звучи иначе,ритми и всичко други си записва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сета му е Security-Protected By SD-Card Content.

 

Човека,който си е играл да направи сета си стойностен си го е защитил, за да не се разпространява безплатно, понеже сигурно го продава за пари след толкова отделено време и положен труд.

 

От KORG са предвидили възможност за такъв тип защита на информацията със Security Dongle on micro SD-Card - не се опитвайте даже и да имате картата да я копирате - няма да стане ! инфото на нея е в друга файлова система и е криптирано.

 

Най-общо-казано това е.

 

:)

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.