Jump to content
Българският форум за музиканти

Леко модване на китарна електроника


Recommended Posts

Значи тези дни ми предстои покупка на новата ми китарка cort G260. Тъй като много ме кефи звука на телекастъра на Richie Kotzen се поразрових из нетя за да видя за какво става дума. Не можах да намеря читав телекастър за себе си за парите които имах и мисля че този корт покрива изцяло изискванията ми на този етап. На ричко на китарата доколкото разбрах е с премахнат тон потенциометър и заменен с копчалък който дефазира адаптерите. Тука сега е моя въпрос. На бридж позицията китарата му е с hotrail humbucKer и сингъл на нек позицията. Четох какво точно и как променя звука този мод, но съм много наясно от прочетеното. Има ли възможност китара с SSH комбинация да се модне по този начин? Общо взето това е :) по време на дискусията която се надявам да се случи ще питам ощееее. Благодъръ!

 

Ето малко инфо. "The pickups are controlled with the usual three-way blade selector switch and the tone control has been replaced with a rotating switch that selects between in and out of phase for the bridge humbucker when the pickup selector is in the middle position."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да има, но по-добре го дай на специалист да го направи.

От Пловдив е Никифена, който често пише в този подфорум.

Ще ти свърши работа, вместо да прецакаш нещо сам.

Предполагам той ще се досети, но това, което трябва да стане е да има звук, общ на нек сингъла и бридж хъма

и той да може да е в фаза и противофаза.

В момета китарата ти дава - нек, нек и мидъл, мидъл, мидъл и предната част на бриджа и само бридж.

Така би трябвало да е. След модване може да стане и Котценската комбинация.

Даже е добре и да ти екранира китарата , ако не е направено фабрично.

 

ПС - вече ти видях китарката във фукнята. Много е готина.

Моето предложение е да се сложи пуш-пул пот. Когато е натиснат(отскочил наогре) да дава въпросната комбинация нек и бридж. Така ще запизиш и останалите комбинации от звуци.

И едно ключе, което да дава ин и аут ъф фейз. Само за него леко ще се направи дупка в пикгарда.

Значи мода със сигурност го дай на Ники да го направи като хората.

 

^ Понеже тон пота ти вече е пуш пул, за да прави хъма сингъл, единствената опция е и волюма да стане пуш-пул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10x TONY! Китарата има пуш-пул който дели хъмбъкъра на сингъл и става чист страт. Въпроса е че тона на китарата не го ползвам, ползвам тона на ампа. Затова реших по този начин. Мисляче ще се справя и сам, но ще видим. Екранирал съм китара и съм подменял електроника, но ако ми се стори сложно ще се обадя на Никифена.

Преварил си ме!

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ добре. Сега може да не го ползваш въпросният тон, но след време да установиш, че ти е нужен.

Според мен, след като го има, си го остави.

Направи волюма пуш-пул, не е кой знае какъв разход да купиш един нов пуш-пул и едно ключе.

Китарата си заслужава. Даже и този месец да си останал без кинти след покупката, може да изчакаш до другия.

Хубаво е нещо, като се подхване, да се направи както трябва, а и самата китара си заслужава допълнителната инвестиция.

Китарата ти много ми хареса, като визия, хардуер, а като и направиш и мода, съвсем ще стане пушка.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заиграл съм се и аз с едно модване на теленца... ама това е тема на друг разговор...

 

идеята която ми хрумна е, че като не ползваш "tone" .. направи го на "volume" само за некАдаптера, като с пушПул-а му вместо да разделяш бридж-а може да дефазираш "сингълНек-а"(ако не искаш да дупчиш пикгарда за допълнително ключе)

 

идеята за 2та volume-а я има в "телето" на Джон5.. затова ми хрумна

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз одеве говорих с никифена и той ми даде много гот идея. Тони е писал по-горе и той. На мястото на волума да сложа пуш-пул, който да дефазира средния адаптер и така във положение 2 и 4 на ключа ще имам дефазиран звук. Така ще имам 9 различни бленди ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но така няма да имаш така желания дефазиран нек-бриджХъмбакър, ако просто искаш дефазиран ;)

и може би тогава, ако имаш 2 волюма ще е най-добре да са мидъл и нек+бридж ...така позициите 2 и 4 става "ЕБАСИ"

 

П.П. според мен блендите ще са 10 (ако оставиш пушПул-а за делене на бридж-а), но това да ти е най- големия проблем :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ясно ми е това, но ако искам нек и бридж ще трябва да се модва и селектора на адаптерите да има позиция нек-бридж. За това си мисля че среден-бридж ще е доста близко и интересно, както и нек-среден. Има време ще го измисля. Ще имам 1 волум, един тон и два пуш-пула. Единия ще дефазира средния, а другия ще дели хъма. Засега е туй идеята. Като си купя телекастър ще имам и дефазиран нек-бридж ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

без "толкова" сложни манипулации можеш пак с 5позиционния суич да постигнеш нек-бридж на страт .. .но пък може да ти изчезне например бридж-мид... което едва ли е нещо за което да плачеш ;) .. и малко "разбъркване" на позициите на суича ще има обаче трябва на ново да свикваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъ аз да питам. Нали дефазиране на адаптерите и series/parallel switching са две различни неща? :D Защото сега пак гледах видеото дето ричо обяснява как му е вързана китара и като щрака ключето казва series/parallel и се чува и промяната на звученето в този момент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.