Jump to content
Българският форум за музиканти

Дълги струни за китара


Vrnko

Recommended Posts

Привет на всички !

Ето го и проблемчето: опитвах се да сложа струни на българска китара с едноредова глава. всичко си беше неред обаче първата струна идва къса. не стига до ключа. Всъщност стига точно до него и не виждам как да я навия. Та има ли някакви по-дългички струни или понеже китарата е за ремонт така или иначе да и префасонирам главата? Въртят ми се идей за 4R + 2L ключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какви струни се опитваш да сложиш, но досега не съм срещал струни които да са къси.

Защо не опиташ да си купиш един нов комплект?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто нови са. Фендер . да не правя реклама просто тва взех. Струва ми се че главата като че ли е по издължена и затова. Не знам. Помня че едно време и слагах някакви български . Продаваха ги навити в един найлон без марка и т.н ои те стигаха.

Редактирано от Vrnko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се, че преди години като мъчех някаква кремонка/орфейка, и аз веднъж бях уцелил такива струни. Можеш да опиташ дадарио, ърни бол, нещо такова - като ги слагам доста мегдан остава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ще пробвам и с някоя от тия марки и ако не стане :D май ще префасонирам главата. и без това и се каня отдавна. че то ня китара не прилича вече. Просто се чудех има ли такова нещо като long scale при китарите и от там и по-дълги струни да има. Щото за бас има струни който са за long scale басове специални комплекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си купил струни за 24.7'' скала на грифа а твоя да е с 25.5''?

 

П.С. продават единични струни навити в найлон в Камертон и са дълги почти един метър.

Редактирано от spineless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Няма такова нещо. Каквито и струни да са, все трябва да имат доста толеранс. Дори на Ibanez-а ми, който е с доста голяма глава и ключовете са в един ред, на първа струна винаги режа поне 10 сантиметра. Може просто да е попаднал на комплект с "дефектна" първа струна.

 

Между другото, преди време, когато ги ползвах, забелязах, че Earnie Ball са доста дълги струни по принцип, така че Vrnko, пробвай с тях. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, каквито и струни да съм взимал винаги остава доста мегдан (D'addario и Elixir). И на двете китари (които са с двете различни мензури).

Освен това, ако е купил струни Fender те просто няма как да са за 24.75'' мензура. (с една? китара в изключение)

Аз предлагам да послушаш Icarus и да купиш някави по-известни струни.

Редактирано от Nordon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.