Jump to content
Българският форум за музиканти

Евтин акустичен Washburn ...


Jordan_J

Recommended Posts

здравейте

 

както си стоях и си мислих за навалелия сняг, ми се дослуша тази песен

рових тридесет минути из форума докато се сетя, че беше в този раздел и най-сетне я намерих :D

 

иска ми се да знам дали има развитие около песента и си позволявам да питам в темата, а не на ЛС, та ако има нещо ново - да разберат повече хора :D

 

поздрави

 

 

\/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Здравей!

 

Ами в момента кокретен резултат и развитие няма все още, но аз в никакъв случай не съм се отказал от този си проект.

 

Просто бях извън строя за около 2 месеца и не можех да се занимавам с музика, поради здравословни причини. От друга страна ме забавиха доста с класическия аранжимент, който ми беше обещан от диригента на варненския камерен оркестър Г. Ганчев - все причини независещи пряко от мен.

 

Така или иначе скоро ще има резултат и ще ви държа в течение.

 

Поздрави!

 

Данчо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Идеята за тази песен датира отпреди повече от 15 години, може би 20 ... сиреч годината е 1986-1987 - пеехме я като ученици и по-късно като студенти с университетската банда "Вижън" (във ВИНС - Варна). Вдъхновението идва от стила на Ф. Тарега.

 

Кой е измислил мелодията си го пише на видеото :cheers2:

 

П.С. Много след това случайно разбрах, че Хайгашот Агасян има детска песен по същия текст (но това се случва поне 10 години след като нашата песен вече я има)...

 

И така ...

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам,зашото през далечната 1984г това парче си го свирихме по абсолютно съшия начин.Аз незнам чия е музиката на песента,но беше по идея на вокалчето на групата Цецо от Дулово.Тогава бяхме на 16,а ти си бил на 10г

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Питам,зашото през далечната 1984г това парче си го свирихме по абсолютно съшия начин.Аз незнам чия е музиката на песента,но беше по идея на вокалчето на групата Цецо от Дулово.Тогава бяхме на 16,а ти си бил на 10г

 

Хехе, добър опит :) .... Цецо само е пял парчето и няма нищо общо нито с музиката, нито с текста ...

 

А Ал. Ангелов на колко в бил? (Ал. Ангелов е човека, чиято е основната идея за това парче - и той е написан в кредитите на видеото, съгласувано е лично с него).

 

 

Поздрави!

 

Данчо

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз бих казал, че това парче вече си е направо Дуловски фолклор :cheers2: Всички ангажирани по този проект са дуловчани :D Дори диригента Ганчо Ганчев на Варненския камерен оркестър (който сега ми прави класическия аранжимент) - и той ми е съсед от Дулово :)

Всичко това си е повод за гордост (дуловска!!) Хихи ... !!

 

А ти кой си реално ?! Щом си свирил с Цецо би трябвало да те познавам ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.