Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко домашно студио


mitaka kj pld

Recommended Posts

^Абе не са чак толкова скъпи... Чифт 8020В излизат около 1100 лева. Вярно е, че прилежащия им суб 7050В струва 1400, ама нищо не пречи човека да си вземе мониторите и да събира пари за суб, за да завърши системата.

 

С VXT6 нещата биха излязли даже по-солени. 1400 за мониторите и още толкова за субуфера. Dynaudio са добро решение, макар че аз съм почитател повече на цифровите им монитори, но дори и бюджетните BM5a са по-скъпи от Genelec с поне 500-600 лева. От Адам нямам преки впечатления и не мога да коментирам, от изброените Ямахите са най-евтини, само че от NS-10 насам не са правили нищо свестно и честно казано новите им продукти са "да хванеш единия и да удариш другия".

 

А каквито и монитори с ууфер по-малък от 8" да се вземат, ще имат нужда от суб, така че трябва да се слага и той в сметката.

 

Между другото сега се сещам, че някой май продаваше NS-10 във форума. Ако са в оригиналното си състояние, си е оферта да се вземат.

HS серията на Yamaha всъщност получава доста добри отзиви, но ще се въздържа от мнение за тях, защото съм ги слушал ограничено време в непознато помещение. За NS-10 трябва да се има предвид, че се използват главно за reference монитори, с други думи за "сверяване". Не мислете че като ги има в почти всички студия, то е защото миксират главно на тях.

 

Аз съм с Adam A7 и Sub 8 и бих ги препоръчал.

 

При всички положения трябва да се мисли и за акустиката на стаята и да се предприемат мерки за подобряването и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ще кажа, че моята препоръка е съобразена с предположението, че човека ще си прави компактно домашно студио в помещение под 55 куб.метра и няма да изпозлва различни монитори за миксиране и сверяване.

 

^ Непрекъснато чета добри отзиви за въпросните монитори Adam - явно е крайно време да ги чуя. Някой да знае имат ли официален вносител в България? Ако нямат - sw1tched в твойта бърлога пие ли се бира или ти консумираш някакви други стимуланти :)

 

А относно акустичното третиране - няма съмнение, че е задължително. По този въпрос обаче вече са се изписали тонове информация във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам VXT8 и съм предоволен. Вземай един такива и не ти трябва субуфер. По-добре малко над 2000 лв за чифт колони вместо 1500 за колони и още толкова за субуфер. 8-ците бассговорители ще са ти напълно достатъчни. При мен помещението е около 70 квадрата и са идеални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ао ще даваш пари за мониторни колони аз също вдигам 2 ръце за GENELEC. Мисля че модела 8030А ще върши перфектната работа за home studio!

Няма смисъл от СУБуфер за КРК 8". Имай в предвид че 8" колони са към 1100 (+/- 60-70лв) двете, още към 6-700 за СУбуфер. (в БГ)

Звук, читав за прилични пари -> TC Konnekt 6

 

За РС по твой вкус

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря за съветите и мненията! Имам малко време да помисля и в края на месеца ( или началото на другия ) най-вероятно сте се оборудвам.

 

Относно акустиката - действам и за нея.

 

:)

 

После ще ви кажа какво съм взел. И отново благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.