Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнението ви за Glen Sobel


Recommended Posts

Доста барабанисти харесвам: Virgil Donati,Mike Mangini,Mike Portnoy,Dave Weckl и много други. Последните 2 години доста ме заинтересува стилът,техниката и начинът на свирене на Glen Sobel. Какво мислите за него ? Лично на мен в момента ми е любим барабанист,както и Virgil Donati.

 

Поздравявам ви с две изпълнения на Glen Sobel:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста е добър. Не бях гледал нищо до сега, но наистина съм доста приятно изненадан.

:greenangel::cheers2::metalist:

Айде да се потретя :)

http://www.youtube.com/watch?v=WKCIUpW3q9s

Лошият батко Gavin Harrison

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях приятно изненадан от Glen Sobel, за пръв път го чувам. Много прецизен и техничен барабанист.

А за Gavin Harrison изобщо няма какво да коментирам.... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях приятно изненадан от Glen Sobel, за пръв път го чувам. Много прецизен и техничен барабанист.

А за Gavin Harrison изобщо няма какво да коментирам.... :)

 

Значи ви хареса Glen Sobel. Той е барабанист на Impellitteri. Интересна група. Glen Sobel има и доста участия с Paul Gilbert:

 

 

Тук прави реклама вероятно на тези барабани:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яко върти палките! Просто знае точния момента и стаа мн ефкетно!

 

Знам че тва са циркаджийски номера и по - това не се определя кой колко е добър но все пак и това не е толкова лесно и наистина прави впечатление! :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук не става въпрос как върти палките и тнт. Ако си го гледал внимателно и слушал точно какво свири,може да разбереш колко е добър и техничен. Ако говорим за богове това са Virgil Donati , Denis Chambers , Dave Weckl и тнт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега!

Аз си казах мнението! Нали това е заглавието на темата!

 

И после уточних че зная че това не е най - важното, видях че е техничен но освен това че въртеше палки не ми беше през повечето време интересен! Има много барабанисти не толкова добри технически като него но свирят много по интересни неща!

 

И все пак това си е моето мнение и ако на някой не му харесва не му го налагам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото за Глен Собъл! Не го бях виждал и аз. Какво мисля: бих искал да мога да звуча като него, но не и да изглеждам като него. Подребата на сета, стойката и изражението не ми е по-вкуса. Но по-важното е как звучи. А той е супер ритмичен и сложен и звучи много на място с музиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за мненията. Наистина сега има доста барабанисти с различни стилове. Virgil Donati е способен да комплексира всеки.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина Върджил е луд....Имам някъде това видео Power Drumming и там свири едно парче в 25/16 мисля ,че беше ама не съм 100% сигурен.Та мисълта ми е,че е УЖАСНО сложно .Така ме замотва с неговите работи ,че ме замотва с тактуването.Пендел от всякъде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Ако говорим за богове това са Virgil Donati , Denis Chambers , Dave Weckl и тнт. "

 

за теб може и да са но за други тези не фигорират! аз лично нито един от тези не харесвам че свирят спор няма много добри!

А тези палячовщини с палките тва ли го прави голям??? тогава може да погледнеш Godsmack техния дръмър Shannon Larkin но явно няма да ти хареса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Ако говорим за богове това са Virgil Donati , Denis Chambers , Dave Weckl и тнт. "

 

за теб може и да са но за други тези не фигорират! аз лично нито един от тези не харесвам че свирят спор няма много добри!

А тези палячовщини с палките тва ли го прави голям??? тогава може да погледнеш Godsmack техния дръмър Shannon Larkin но явно няма да ти хареса!

 

 

Glen Sobel не е кой знае какво. Наистина доста добър и техничен барабанист е. Не се обиждай,но Shanon Larkin няма място и няма шанс да се класира из между редиците на Virgil Donati,Dave Weckl и Denis Chambers. Тук нещата са доста далечни и говорим за коренно различна музика,свирене и умения. Трябва повечко да погледаш Virgil. И ето тук мога да те изненадам приятно с един Български барабанист,който е личен приятел с Virgil Donati и Dave Weckl. Ходил е в Америка на drum събирания и jam sessions.

 

Eто виж го нашият Стоян как кърти :

 

http://www.youtube.com/watch?v=4F4e52WRfeA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приятелю ти не се засягай но това че Shannon Larkin не свири като твойте "идоли" незначи че има слаба техника и не може да изсвири нещата който тези твои "богове" свирят. ти стигни нивото на Shannon Larkin пък тогава може да кажеш кой колко и какво може да свири и кой е бог. Има 100000 барабанисти който свирят 10000000000 пъти по добре и по технични неща. това че ти слушаш само тези сие твой дерт. мога да ти кажа кой са боговете според мен Джон Бонъм,Бил Уорд,Кози Пауъл,Вини Епис ето ти една малка част от тях! или те не могат да свирят? замисли се малко и ще видиш че повечето неща идват от тях!ООООооууууу забравих Иън Пейс ! иначе евъла на барабанистите който се кефиш.

Ееее браво на Стоян комшито има стена за къртене да го викнем!

Редактирано от NeonGod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.