Jump to content
Българският форум за музиканти

Седемструнен баритон - звучи ми обещаващо


the_gorer

Recommended Posts

Искам да помоля някой, който има баритон китара, да сподели опит - как се държи баритонът, прави ли някакви негови си баритонски въртели, с каква дължина на скалата е (понеже при баритоните няма твърд стандарт), с какъв номер струни го е заредил и прочее.

Казват, че с шестструнен баритон (28 инча скала) стандартната настройка е А--А, което си е зверско. :D

Излиза, че при седемструнните баритони със същата дължина на скалата настойката е Е--А, което означава пълна октава по-ниско, без никакви странични ефекти от рода на растройване и гнусен звук!

Мерак ми е да си сглобя седемструнен баритон за дет метъл, та затова питам. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да спрем инвазията на любопитни тийнейджъри в темата, ще обясня, че баритон китарите са обикновени китари с по-дълга мензура.

Самото им име подсказва, че позволяват да се свири по-ниско и се доближават до бас китарите.

За разяснения и подробности - www.google.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хех

баритоните са доста добри говеда и наистина няма стандарт

мисля че къстъм китарата на Дарън Малакиан е баритон :godbless:

иначе седем струнен баритон - муахахахаха...ама тогава за какво ти е басист в групата, ще го изриташ като мръсно псе :( (ноу ъфенс басистите)

ама пак - чак толкова ниски честоти лично на мен не биха ми харесали. Стигам на шест струнна до Си (свиря си в До, там съм "у дома") а на седем струнна пак бих дропнал до Ла например

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да спрем инвазията на любопитни тийнейджъри в темата, ще обясня, че баритон китарите са обикновени китари с по-дълга мензура.

Самото им име подсказва, че позволяват да се свири по-ниско и се доближават до бас китарите.

За разяснения и подробности - www.google.com

Ясно. Благодаря. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За бруталии е ясно, че ще кърти мивки!

 

Аз обаче си мисля, че в акустичен вариант също ще звучи супер яко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми баритон нямам, ама имам седемструнна китара, дето много често я смъквам в ла. Звучи много яко и за метъл и за лирични отклонения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;);) Поздравления!!! И аз бих се здобил с една баритонка;);)

Иначе не ми е попадал досега такъв дзвер!

Според мен няма стилови ограничения! Ще звучи интересно и много яко какъвто и стил да свириш! А представям си ако имаш Е октава долу.... :) :wall: :read: :read: :read: :D Аз от няколко седмици си направих едната китара с 13-ки в C# и 6-та на Си ! Отваря много и започваш да мислиш по-различно!Много съм доволен и мисля това да ми стане основния строй!

А и като си ядосан доста бързо си изкарваш яда! :guitar: :) :guitar: ;) :guitar: :D

Редактирано от Henderson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О да, това за свиренето в по-нисък регистър е много вярно - дава ти ново усещане за нещата.

Някакъв тривиален риф може да ти прозвучи по съвсем различен начин, ако го изсвириш с downtuned guitar или (дай боже) с некъф зверски баритон.

Не откривам топлата вода, но съм забелязал, че бруталният звук на доста дет метъл банди идва не толкова от (дис)хармионизирането на композициите, нито от грухтежите или бласт-бийтовете, колкото от ниския и зловещ тембър на китарите. Разбира се, има и дет банди, които свирят в нормално Eb и пак се получава доста брутъл, но си е друго да избоботиш една октава по-ниско.

Сакам! :)

 

ЕДИТ:

sc607b_ng.jpg

 

FEATURES: neck-thru-body construction; 27” baritone scale; mahogany body (maple for Black finish); 3-piece maple neck; rosewood fingerboard; SRC at 12th fret inlay w/model name at 24th fret; EMG 81-7 active pickups; volume & tone controls w/3-way slotted switch; chrome hardware; TonePros locking bridge w/string-thru-body; black binding on neck & headstock (white on neck & headstock for Black finish); 24 XJ frets

 

Ох на баткоооооо! :green:

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам баритон на Jackson - 27" B-b tuning. Това което имаш на практика са 5 допълнителни полутона в долния регистър за сметка на 5 горе. Наистина могат да се свирят много стилове, а иначе в нормалния регистър китарата звучи малко по обемно, сякаш свириш на нек адаптер, добра е за сола всъщност. Като сменя сток адаптерите (EMG-HZ) с EMG81/85 пак ще говорим, че тея са малко слабички...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.