Jump to content
Българският форум за музиканти

Strat


Nikol@

Recommended Posts

Здравейте,

 

Ще купувам ел. китара тип stratocaster до 600 лв. Харесах Vintage V6 главно от мнения Ви за марката като цяло.

 

Несъм от София и ми се искаше да я пробвам преди да я поръчам та кажете къде в столицата има vintage-и та да се тества преди да се купи, така с видеота от youtube трудно се ориентирам.

 

Междодругото се чудя и за по-скъпите Squier, можеби Classic Vibe Strat 60's или Black & Chrome Std Fat Strat - HSS - RW, но незнам май vintage е по-добра. Кажете според вас?

 

Vintage V6 - http://www.visiarts.net/catalog/product_in...roducts_id=5060

Squier Classic Vibe Strat 60's -

Squier Black & Chrome Std Fat Strat - HSS - RW -

Който има други идеи за strat-тове до 600 камъка да пише. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Благодаря за препоръката но вече го направих, точно от този форум разбрах за Vintage и харесах отзивите за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;)

 

 

 

Човекът си е избрал, търси мнение. Иска Vintage.

Редактирано от джани
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че xxxx внасяха Vintage до скоро, но май вече не ги внасят.

 

Иначе ако искаш Страт, то мисля че Classic Vibe серията на Squier като материал най-много се доближават до Fender Stratocaster, пък и по звучене не отстъпват на част от мексиканските стратове за по 1000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи няма вариянт да се пробват, жалко.

Дали да рискувам и да я поръчам "на сляпо"? Някой имали Vintage strat., някъкви забележки към тези китари?

 

А тези Squier Classic Vibe предполагам ги има в някай софииски магазин за проба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не си помислиш за нещо лес паул не че стратовете са лоши,напротив много са готини но просто идва момент в който би предпочел хъндбъкри(винаги идва) иначе аз съм за класик вибе 60 :)

Редактирано от Dball
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе май има и стратове с "хъндбъкри" както и "лес паул" с единични, тъй че...

 

Пък и защо трябва да идва момент в който ще му се приискат двойни адаптери? Тва някакво надграждане ли трябва да е? :) Като проводници и полупроводници ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не се внася Винтидж.

Скуаер Класик Вайб има в РФ.

Блейд, както вече ти казаха има във Фактор.

Из другите магазини има и други марки стратоподобни китари.

Разгледай и пробвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Classic vibe-a е страхотен. Аз съм с 50's и мога да кажа, че може да се изкара всякакъв звук от него. Безшумни адаптори, почти не се чуват, доста дълъг състейн. Екшъна ми на 12 праг е около 1.9мм. Не е като на Лес Пол, но за страт съм доволен. Тремолото почти не разстройва. Използваемо е. Трябва да се насили, за да разстроиш китарата, което всъщност не препоръчвам да правите. Грифа, както и фингърборда е лакиран. Прагчетата са перфектни. И за 60's сигурно се отнасят споменатите неща. И двете китари са от елша, от което както знаете се рпавят и фендерите. Аз избрах 50's, заради кленовия фингърборд и Алнико 3-ките. Страхотна китара е, не се и съмнявам, че и 60's е. Ако се спреш на страт, няма да съжаляваш ако си купиш Classic Vibe. :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Classic vibe-a е страхотен.

ОК.

 

Аз съм с 50's и мога да кажа, че може да се изкара всякакъв звук от него.

Ъ-ъ-ъ-ъ, като Gibson SG свири ли? А като Ibanez JEM?

 

 

Безшумни адаптори, почти не се чуват, доста дълъг състейн.

Aко адаптерите са единични, няма как да са безшумни. Прихващането на брум е едно от нещата, които единичните адаптери могат най-добре. Това важи за всички единични адаптери, освен тези, които са по същество хъмбъкери в размер на единичен адаптер или тези, правени по по-специални технологии, които позволяват постигане звук на единичен адаптер без брума(като kinman, примерно).

 

Казвам горните неща не защото не харесвам китарата, напротив - класик вайб е съвсем ОК за класа си.

Казвам го защото не бива да изкривяваме фактите през собствените си вкусове и по този начин да объркваме другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно Dball иска да ме обърка още повече :). Ами харесвам как звучът двойните адаптри но все пак любиматами група е Dire Straits и ще свиря главно тяхни пърчета. Май няма да стане на Les Paul.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.