Jump to content
Българският форум за музиканти

Cubase 3 и Reason 4


Recommended Posts

Значи ...имам електронни барабани и четох че с тези програми можело за запис специално да се заместят звуците на барабаните със банките на програмите.

 

Някой може ли да каже дали е така и как става?

Или за какво друго може да послужи?

Редактирано от Prodrummer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cubase май за всичко може да послужи.

 

Reason-a е повече едно голямо VST (има много виртуални инструменти), което самостоятелно си има сикуънсер и можеш да си записваш каквото свириш.

 

Ти са барабаните можеш да позлваш и двете, като цялата идея е:

1. Включваш ги към PC-то

2. Пускаш една от двете програми и зареждаш виртуален инструмент барабани (някакъв сет) за Cubase примерно Addictiv Drums

3. Правиш каквото е необходми, като настройки така, че Cubase или Reason-а да отчитат миди сигналите от електрическите ти барабани (т.е. сигнал от барабаните към pc-то)

4. Съответно вече като имап входяш сигнал, би трябвало пак ако всичко е нагласено от компютъра (от колонките вързани към компютъра) да чуваш звука на барабаните, които си заредил като виртуален инструмент.

5. Свириш, правиш струваш и всичко се записва като последователност от миди сигнали т.е. после всяко ударче, можеш да го редактираш, височина на тона, сила на звука, дължина и тн.

 

Общо взето това е.

Предполагам, че не съм обяснил нещо както трябва, така че не се притеснявай да питаш.

 

п.п.

Иначе сигурно си е кеф, да си думкаш с барабаните дори късно вечер, на слушалки. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе за кефа ке е....ама на съседите от долу (бабата) й пречели вибрациите....както и да е!

 

А пък за обяснението е мн добре, благодаря ти ...само съм доста некомпетентен и можел ли да ми кажеш каква карта/кабели и т.н ми трябват за да включа миди сигнал към компа....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за кабел зависи какво излиза от барабаните:

1. Ако е USB -> си взимаш кабел USB към USB (възможно е, поне при мен на новият синт USB-то е едно малко и се води кабел за принтер - от едната страна е нормално USB, а от другата е едно по квадратно)

2. MIDI към USB -> от едната страна си е USB oт другата са си MIDI IN и MIDI OUT

3. MIDI към audio порт или нещо от сорта -> това е доста стар метод, и общо взето няма карти

вече аудио карти, с него аз едвам бях намерил преди за първият синт

 

Съответно към всеки от вариантите ти тряват driver-и.

Също така, едно от важните неща като свириш с MIDI е да ти е ниска латенцията, т.е. да няма забавяне

при предаването на данните и просвирването на аудио семпъла от компютъра. (по тази тема има предостатъчно теми из форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С USB ще стане, ама какви драйвери ми трябва....то нямаше диск с барабаните..

като ги включа ми изписва там E-drums долу като съобщение и толкоз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом си ти ги отчита, значи нямаш нужда от допълнително драйвъри (т.е. windows-a си е намерил).

Ами сега остава просто от опциите на програмата да избереш като входно устройство E-drums или както ги отчита и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.