Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Serial Number


explosivebg

Recommended Posts

Здравейте! Значи работата е такава,че ми подариха китара Fender stratocaster made in Mexico но искам да разбера какъв и е произхода и какъв модел е точно защото малко по нагоре пише Squier series (с малки букви) а не standart или там нещо друго. Питах момчетата от xxxx и те ми казаха че сигурно съм объркал нещо,защото Squier го пише с големи букви на началото на главата.Вместо да има 3 копчета който са Volume,Tone и Tone ,има две Volume и Tone. Може ли някой да ми каже къде да проверя за серийния номер ? Иначе той е MN5162590

Редактирано от explosivebg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за малкото информация ама и аз толкова знам за нея :recourse:

 

В този сайт ми изписва: Your guitar was made at the

Ensenada Plant (Fender), Mexico

in the Year(s): 1995 - 1996

 

Търсих в google ама не намерих нищо.

 

Ако знае някой къде мога да я проверя по-подробно ще съм му много благодарен :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да има 3 копчета който са Volume,Tone и Tone ,има две Volume и Tone.

 

Копчета има на бабите по жилетките.Това за което говориш се нарича потенциометър. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) ^Т'ва ми напомня за една учителка, на която като кажеш жица и почваше да се кара: "Жица е на баба ти простора, това е проводник" :D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече информация за китарата от това едва ли ще да намериш, те самите Фендер не могат да определят с точност някои от инструментите си (говоря за щатските без дата на грифа), камо ли евтиното мексиканско производство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.