Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет?


момиче

Recommended Posts

3 години ходих на уроци по пиано. Свирех разни упражнения - етюди, менуети... От време на време ходех на солфеж. Но честно казано тогава бях по-малка и не го приемах насериозно - не свирех вкъщи, не си правех труда да се науча да разчитам нотите, но все пак имам основата. Може би проблемът ми беше, че не знаех какво искам да свиря и защо изобщо ходя на уроци. Работата е там, че не искам да загубя тези три години. Имам желание да свиря песни (по-простички), които ми харесват, да правя някакви техни аранжименти сама ( нямам предвид нещо голямо и гениално, а подобно звучене, за да мого да свиря и да пея :D Нямам представа обаче как да построя акордите, даже не знам дали се изразявам правилно. Просто ще помоля за съвет - откъде да започна сега и какво да направя :)

Мерси :)

Редактирано от момиче
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!

Ами според мен можеш да почнеш да четеш "Елемнтарна теория на музиката", авт. Параскев Хаджиев за да възобновиш познанията си относно акорди, интервали и тн. и да почнеш да вадиш песни, които ти харесват по слух - това според мен е една от най-големите школовки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да ти кажа си си ги изгубила и каква ли ще да е тая основа, където я имаш?Пробвай по слух както каза колегата.Първо дясна ръка -без фалшиви тонове.после малко по малко лява и пак по слух...ако не се откажеш.Ако нямаш представа кое е фалшиво и свириш по ноти просто си машина-къде е кефа?

Ако пък искаш по-лесното режеш ноктите и хващаш китарата и "3 акорда на китара,леко дрезгав глас и..."за два-три месеца ще си център на компания.Поздрави и успех!

Редактирано от rettere
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си я намеря тая книга... :headbang: Иначе това с акордите се оказа много вярно. Вече мога да свиря цели три песни на китарата!! Супер щастлива съм (бях длъжна да се похваля)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си я намеря тая книга... :D Иначе това с акордите се оказа много вярно. Вече мога да свиря цели три песни на китарата!! Супер щастлива съм (бях длъжна да се похваля)

 

 

Кои три ако не е тайна :bravo:

Иначе ако не го знаеш Justin е голям пич, и от неговият сайт има многомного интересни неща както и песни за начинаещи:

http://justinguitar.com/en/ST-501-EasySongs1.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!

Ами според мен можеш да почнеш да четеш "Елемнтарна теория на музиката", авт. Параскев Хаджиев за да възобновиш познанията си относно акорди, интервали и тн. и да почнеш да вадиш песни, които ти харесват по слух - това според мен е една от най-големите школовки.

 

тъй тъй

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.