Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко помощ ...


Storm Warrior

Recommended Posts

Здравейте. Намирам се пред закупуване на бас кубе, и понеже доста се колебая между 3 модела, бих приветствал всякаква помощ - мнения относно тези модели:

 

Fender Bassman - 100W (150W)

Fender rumble - 100W

Ibanez SoundWave - 100W

Редактирано от Storm Warrior
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами човече, защо не споделиш какъв ти е стила на свирене, какъв звук търсиш и тн. Все пак има всякакви специфични вкусове, затова и се предлагат толкова много различни модели усилватели :metalist:

Ревюта:

SoundWave 100

Bassman 100

Rumble 100

 

Fender Bassman колкото е бас усилвател, толкова е и китарен усилвател. Дрънкал съм малко през такъв (на бас де :) ). Звукът му не е от възможно най-плътните и за по-тежка музика едва ли е най-добрият избор, но си зависи ти какво препочиташ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за линковете!

 

Принципно това комбо ми трябва за репетиционна и се опасявам че 100 вата ще са ми малко. Свиря в достатъчно тежка и шумна банда ... Иначе свиря на 4 струнен фретлес бас и търся по-плътен тон. :metalist:

Редактирано от Storm Warrior
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ще ти трябва нещо с 15"ка

така, че по-добре се откажи от басмана (гледах, че е с 10" говорител)

Като гледам и характеристиките на остналлите 2 модела, според мен ибанез-а е по-добър :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fender Bassman колкото е бас усилвател, толкова е и китарен усилвател.

 

Преди години Фендер са правили лампови бас-усилватели с името "Bassman", които са ценени и до днес от братята китаристи.

Днешната серия "Bassman" си е за басисти.

 

 

Сто вата през 1 говорител може и да не ти стигнат. Търси комбо с възможност за включване на допълнителна колона, така ще можеш да свършиш работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и на мен ми направи впечатление, че китаристите използват стария bassman, а сега с новите модели е различно.

 

Засега търсенето продължава!

Редактирано от Storm Warrior
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами относно това 4е ти трябва силен и плътен зжук за репетиции..аз сжиря на един берингер 60 вата....12-ка и да т икайа до сега на репетициа пове4е от положината не съм си позжолявал да го усиля...доста силно и плътно зжу4и..така 4е..4уи си кубете и сам си прецени наи добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ммммммм супер, хем ми е близко хем не са чак толкоз много парите.... И аз се спрях на него като модел, дано е добро колкото пишат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил съм с такъв и ми хареса - звучи добре и за тия пари е може би най-добрия вариант който може да се намери в БГ магазин, но се съмнявам че е достатъчно силен за да надвика рок-барабанист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което ме кара да ида в събота да проверя един Behringer - 300 ватов. Това вече трябва да е достатъчно хехе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няколко пъти съм тествал един behringer (глава+каб, не помня модела ама го има в динакорд- ultrabass-нещо-си) и е добре на първо ухо. само, че опитът ми съвсем не е достатъчен да изтъкня някакви особени плюсове или минуси. при всички случаи за "надвикване" на барабанист трябва нещо сериозно...например някой по-глоям...чук?!?

 

PS: Google, майнаа...

http://www.trocmusic.com/prix/upload/526001.jpg

Редактирано от thurston
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BEHRINGER ULTRABASS BXL3000. Мисля че не трябва да излиза по-скъпо от Фендъра ...

 

http://www.behringer.com/BXL3000/index.cfm?lang=ENG

 

 

Колкото до модела споменат от thurston - над 700 евро излиза - т.е. за мен не върши работа на този етап.

Редактирано от Storm Warrior
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.