Jump to content
Българският форум за музиканти

Респром L100


Recommended Posts

Здравейте,имам проблем със това чудо проблема е там че на изхода има 5А бушон който постоянно гори а на колоните има постоянен брум докато не гръмне бушона.След два бушона ми замина и дарлингтона BDX65C някой ако има идея какво може да е или има схема ще бъде от полза

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То че е гръмнал гръмнал е смених ги но пак гръмнаха даже и говоритела ми изгоря незнам къв е бил тоя изходен ток............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами защо връзваш колоната като чуваш брум. Това, че се чува това бучене значи, че към говорителя ти отива постоянно напрежение. Бушонът ти гори точно защото имаш постоянно напрежение към говорителя, и това постоянно напрежение е изпукало говорителя. Това, че си сменил крайните нищо не значи, дори може и да е било излишно...

 

Прикачих схемата на Б100. Предполагам, че нещата са подобни и при твоето

 

Успех!

 

 

wait_and_bleed, ти много евтино взимаш бе :)

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали за да го чуя трябва да го пусна говоритела а при това бушона не беше гръмнал Блатодаря за схемата ,но това е за бас усилвател и катоя гледам нямат общо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два такива ми ги сипаха преди време,мъчих ги,не и не!Тръгват и след време,без видима причина горяха крайни и драйвери.Крайните,които слагах бяха български-на времето имаше нещо като производство в Ботевград.Може и да са били калпави,не знам,но на края им сложих по една платка с STK 4048 и реших проблемите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.