Jump to content
Българският форум за музиканти

Микрофония


Recommended Posts

Wax Potting

Ако проблема е в адаптерите (доста вероятно): взимаш няколко големи свещи, нарязваш ги в (празна :) ) метална консервна кутия, която слагаш на две летвички в друга, по голяма кутия (или чиния от алпака :) ), която пълниш с 2-3 пръста вода. Слагаш на котлончето и чакаш да се разтопят свещите- да станат една хомогенна течност. Изключваш котлона, топиш адаптерите във въпросната супа (адаптерите трябва да са open coil т.е. да има пряк достъп до намотките. Ако са тип Страт- трябва внимателно да се махне капачето), докато престанат да излизат мехурчета на повърхността- по това разбираш, че адаптерът вече е удавен и няма да мърда повече :) Вадиш, леко забърсваш и чакаш да изстине. Връщаш си капачето (ако има такова).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ти pacmane :godbless:

ма да съм сигурен преди да си сготвя китарата - микрофонията престава щом си слоша ръката на струните. следователно трябва да е точно от адаптерите?

btw

трябва да си махам адаптерите <_<

или поне така разбрах

Редактирано от npace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че трябва да ги махнеш. Какжи са ти адаптерите, можеш ли да пратиш снимка на твоите адаптери, снимани от всички страни, така, че да ти кажа ТОЧНО как да го направиш. Не само, че трябва да махнеш адаптерите, но по всяка вероятност трябва и да разглобиш самите адаптери. Ако те е страх може аз да я направя процедурата. Прати снимки, все пак, ако нямаш къде да ги качиш ми ги прати на evtaka@abv.bg.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам много ама .. щом като си слагаш пристите на струните и микрофонията спира .. това не значи ли че китарата не е замасена ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nov28070yh.jpg

nov28081zb.jpg

малко качеството е говняно а и сигурно съм пропуснал най-важния ъгъл ама ето ги :godbless:

а да забравих - не са ми толкова дигнати адаптерите ама за снимката ги дигнах

Редактирано от npace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш адаптерите, като ги извадиш им махаш белите капачета. Може да отлепиш тиксото върху бобината(ако има), с риск да я скъсаш(ако това стане, мога да я пренавия).Мисля, че ако го потопиш в парафин с тиксота, то ще се поотпусне след няколко минути, и ще можеш по-лесно да го махнеш. Потапяш във смес 20-30% восък / 80-70% парафин.

Сместа не трябва да е направо на котлона, ами на водна баня(в млековарка става екстра. температурата трябва да я поддържаш 70 градуса(с термометър, като падне под 68 градуса, пак включваш котлона за малко). Адаптера трябва да седи в сместа 15 минути. След това го вадиш, намотаваш му ново тиксо, почистваш го където е необходимо, докато е топъл, слагаш им капачетата, и - това е. :guitar:

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ъъъъ тва изглежда доста сложничко

еми нищо де съботата и неделята ако си набавя нужните неща ще го мисля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко объркахте човека... моето скромно мнение, щом казва, че микрофонията спира като си сложи ръцете на струните, е, че не е микрофония. На английски думата си е пак feedback, ама в случая идва от това, че от вибрациите на кубето, струните започват да трептят наново и ето ти го затворения кръг. Аз лично съм много голям фен на тоя ефект, но когато е контролиран разбира се... В случая wax-ването на адаптерите няма да ти помогне.

 

Решенията са няколко: Можеш да свириш по-далече от кубето. Можеш да се завъртиш с гръб към кубето. Можеш да орежеш съвсем малко дисторшъна. Можеш да сложиш EQ с което да орежеш "проблемните" места. И най-доброто(според мен)- можеш да се научиш да контролираш ефекта- да заглушаваш струните с ръце, да работиш добре с volume/tone контрола. Все пак това си е част от магията на ел. китарата и в някои ситуации подобни ефекти са повече от приятни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брв хора чувал съм че след сваряването на адаптерите настъпва промяна която е необратима... смис премахва се шума за сметка на нещо друго... май точно фийдбек-а се затруднява... омфм нз не помня ако някой се сеща за кво гворя ще ме разбере :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брв хора чувал съм че след сваряването на адаптерите настъпва промяна която е необратима... смис премахва се шума за сметка на нещо друго... май точно фийдбек-а се затруднява... омфм нз не помня ако някой се сеща за кво гворя ще ме разбере :godbless:

Не е вярно. Парафина просто фиксира намотките. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко объркахте човека... моето скромно мнение, щом казва, че микрофонията спира като си сложи ръцете на струните, е, че не е микрофония. На английски думата си е пак feedback, ама в случая идва от това, че от вибрациите на кубето, струните започват да трептят наново и ето ти го затворения кръг. Аз лично съм много голям фен на тоя ефект, но когато е контролиран разбира се... В случая wax-ването на адаптерите няма да ти помогне.

 

Решенията са няколко: Можеш да свириш по-далече от кубето. Можеш да се завъртиш с гръб към кубето. Можеш да орежеш съвсем малко дисторшъна. Можеш да сложиш EQ с което да орежеш "проблемните" места. И най-доброто(според мен)- можеш да се научиш да контролираш ефекта- да заглушаваш струните с ръце, да работиш добре с volume/tone контрола. Все пак това си е част от магията на ел. китарата и в някои ситуации подобни ефекти са повече от приятни

а може и да си взема дисторшънско камионче и да изкллючвам дистера когат трябва :godbless:

 

само че свиря с това кубе в стаята си и няма къде да бягам от усилвателя ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко объркахте човека... моето скромно мнение, щом казва, че микрофонията спира като си сложи ръцете на струните, е, че не е микрофония. На английски думата си е пак feedback, ама в случая идва от това, че от вибрациите на кубето, струните започват да трептят наново и ето ти го затворения кръг. Аз лично съм много голям фен на тоя ефект, но когато е контролиран разбира се... В случая wax-ването на адаптерите няма да ти помогне.

 

Решенията са няколко: Можеш да свириш по-далече от кубето. Можеш да се завъртиш с гръб към кубето. Можеш да орежеш съвсем малко дисторшъна. Можеш да сложиш EQ с което да орежеш "проблемните" места. И най-доброто(според мен)- можеш да се научиш да контролираш ефекта- да заглушаваш струните с ръце, да работиш добре с volume/tone контрола. Все пак това си е част от магията на ел. китарата и в някои ситуации подобни ефекти са повече от приятни

а може и да си взема дисторшънско камионче и да изкллючвам дистера когат трябва :godbless:

 

само че свиря с това кубе в стаята си и няма къде да бягам от усилвателя ;)

Просто се завърти под друг ъгъл спрямо кубето, или пък завърти кубето да сочи в друга посока. Би трябвало да реши проблема освен ако не дъниш наистина силно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не е микрофония, а брум - щом спира, когато си сложиш ръката на струните. Виж другата тема за шума и екранирането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.