Jump to content
Българският форум за музиканти

За китаристите кубета, а за нас какво?


Recommended Posts

Хора...мн се чудих...какво се прави в случая...ако са акустични микрофони и т.н. ама....китарно кубе ли да си купя или какво....нямам си представа!!! :godbless: В момента електронните ми барабани се "озвучават" от едни компютърни колонки и ви моля просто да ми подскажете какво ми трябва...много съм нов и съжалявам ако въпроса е глупав но няма към кого да се обърна просто...

Редактирано от Prodrummer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,не съм барабанист,но съм притежател на ел.барабани.По принцип барабаните вървят с модул,в който и от който се връзват падовете и се изкарва крайният сигнал.Та идеята тук е,че има изход от модула ,който се връзва в озвучителната апаратура(миксер>стъпало>колони,примерно).При тази конфигурация,трябва да свържеш левият и десен изход от модула на 2 канала в миксера,ако са моно или в един стерео,ако миксерът има такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За свирене на живо, с група: Трябва ти пълнокръвна PA система или в краен случай кубе, но кубе не за китара или бас, а за клавир. Това е, щото барабаните покриват всички честоти, от най-ниски (каса), до най-високи (чинели). Има и специализирани системи, като тази например.

 

Ако е само ти да се чуваш: Отдели 150-200 лв. за качествени слушалки и си ОК. Допълнителен плюс на слушалките е, че няма да чуваш самото чукане на палките в падовете.

 

Поздрави

Редактирано от geni2x
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря puncho но знам как се връзват барабани към пулт!

А на другите благодаря за предложенията...мисля че ще се насоча към клавирно кубе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти предложил още по-добър вариант.

 

Крайно стъпало с 2 ПиЕЙ бокса, които да са съответният импеданс и малко резерва над ватовете на крайното стъпало

(пауър ампа)

Не знам как сигнала излиза от електроните ти барабани, предполагам те подават стерео сигнал, който след като се подаде на двата канала на пауър ампа - ще се получи добра стерео панорама.

Ако сложиш няколко канален миксер, ще може да го ползвате и цялата група и нещата ще звучат по-компактно.

Един такъв вариант,може би ще ти струва около два пъти повече от колкото само кубе за клавир, но прецени си

сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхххх....поставяте нови дилеми! Но пък няма лошо да се помисли по мащабно...все пак веднъж се купува. Благодаря! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря puncho но знам как се връзват барабани към пулт!

Не му се сопвай на човека, бре. От въпроса в темата ти определено нищо не подсказва, че знаеш каквото и да било по озвучителната част.

 

Варианта на TONY е най-готин, според мен. Кви клавирни кубета, кви 5 леа бе?? Ако имаш модул ше ти излезе дори по-скъпо да купуваш КЛАВИРНО КУБЕ, по дяволите??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианта на Тони е удачен с едно изключение - трябва да има пулт между стъпалото и модула. Все едно да вържеш китарата направо в Пи Ей стъпало. Друг вариант е 2 активни колони с вграден усилвател, които винаги могат да влезат в употреба и като стейдж монитори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.