Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да изсвиря една песен?


FuNkY

Recommended Posts

Аз също съм против тях,ама няма начин-ползват се масово... :ph34r:

Що се отнася до мен-ползвам си добрите стари(ненужни ли-ш'ъ исфиня'ати!!!) НОТИ!!!

Че кое му е лошото бе хора,(на таблатурите) много полезни могат да бъдат на моменти.Може и от тях да се учи, разни хора разни идеали.На мен лично петолинията сами малко (много скучни) пък и да не казвам че бъкел не им разбирам.6-то линията са друга работа :beer: Не нужно нито да знаеш теорията на музиката нито акорди нито нищо, само киризиш,прослушваш и опитваш да изсвириш.

Само да довърша....аз лично не съм учили нито една песен с таблатури.. по принцип кавърите не са ми интересни, но съм се вглеждал на моменти.. определено и цъках ли цъках с език.... :ph34r:

На мен пък ми се струва, че не е много интересно да се свири без да си нямаш и понятие от теория .. Някак си много папагалски ми изглежда просто да хванеш и да назубриш няколко движения , без да знаеш коя струна дърпаш, защо я дърпаш, по какъв начин и т.н. ...

Според е редно първо да се поучи известно време само теория и след това да се хване китарата и да знаеш какво правиш, а не да правиш нещо, което всъщност дори самия не знаеш какво е - ама важното е че си изкарал звук !

 

 

:think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, най- добре си даунлодвай Guitar Pro или Power Tab и след това си качвай всякакви песни от mysongbook.com или от powertabs.net и си свири и учи на воля!!!

Така, така. И аз от там дърпам за Pro-то :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би до известна степен е така, макар че със времето много неща ти стават ясни и без да задалбаваш много в теорията...Искам да кажа че на мен ми е пределно ясно къде е двугласието на даден тон без дори да знам кой е той.На времето мислех за разни школи и т .н.т ама са ми скучни.Не съм учил теорията на музиката и не съм превърженик на идеята че познаването и може да те направи музикант отварям скоба за да кажа че може и да е много голям тласък в развитието на един музикант, но аз лично винаги съм бягал от шаблони и определени рамки за музиката.Макар че мислейки сега си давам сметка че може би знанието на теорията на музиката можеше да ме направи това което съм много отдавна....може би :ph34r: Така или инъче навремето със Орфейката нямах много време за глупости :ph34r: стържех и стрържех така пак се учи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен за един начинаещ или любител таблатурите са си много хубаво нещо, особено ако няма достатъчно време и възможност да задълбаваш в теорията. Така по най-лесен и достъпен начин могат да се разучат парчетата, които те интересуват. Ако имаш някакви други странични занимания (работа, учене), поради, които нямаш време да се занимаваш с музикална теория, по-добре е да си дрънкаш по таблатури, въпреки че музикалното образование и познаването на нотите са огромно предимство. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен за един начинаещ или любител таблатурите са си много хубаво нещо, особено ако няма достатъчно време и възможност да задълбаваш в теорията. Така по най-лесен и достъпен начин могат да се разучат парчетата, които те интересуват. Ако имаш някакви други странични занимания (работа, учене), поради, които нямаш време да се занимаваш с музикална теория, по-добре е да си дрънкаш по таблатури, въпреки че музикалното образование и познаването на нотите са огромно предимство. B)

Абсолютно! :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

С таблатури става много по-лесно - дължината на нотите можеш да уловиш по слух, а и в тях е описано точно кое на коя струна и позиция се изсвирва - те показват удобния и "оригиналния" начин за просвирване на песента. Само внимавай какви таблатури си намираш, защото има много глупости из нета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Чудесно! Надяваме се следващия път да погледнеш и датата на темата :ok: Ако за три години не е научил човека Stairway to heaven значи е добре да си намери по-подходящо занимание....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.