Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да изсвиря една песен?


FuNkY

Recommended Posts

Значи как един аматьор може да изсвири началото на Led Zeppelin-Stairway To Heaven?

В случай,че не съм схванал основната теория и същността на акордите и табулатурите :lol:

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой може да ми обясни това също ще съм много благодарен-

http://www.guitaretab.com/l/led-zeppelin/25005.html

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smoke on the water как да го изсвиря докато за табулатурата не разбирам как се свири.Ако някъде е написано някой да ми го прати. :lol:

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми човече теорията или акордите нямат много общо с това дали можеш или не можеш да изсвиеиш нещо.

 

!!! practice му е майката !!!

 

P.S. пробвай края на солото на Laid to Rest на Sinergy :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти обясня подробно,ама дай да е в някой от месинджърите или в лично,че да не дръстим тук,а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами 6те реда са ти 6те струни. Най-долния ред ти е 6тата струна т.е. долните 3 са басовите струни, горните 3 - високите (тънките) струни.

 

Като ти пише 7 на някоя от линиите, това означава 7то прагче на съответната струна. И така нататък, лесно е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм против тях,ама няма начин-ползват се масово... :lol:

Що се отнася до мен-ползвам си добрите стари(ненужни ли-ш'ъ исфиня'ати!!!) НОТИ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм против идеята за TABS изначало!!!

В някои случаи биха могли да са полезни, но винаги с едно на ум!!!!!!!!!!!!!!

Наскоро за пръв път погледнах такива неща - не ми свършихе особена работа като пръстовка (ако трябва да съм честен :lol: )!!!

Много зависи от физиката ти - хора с еднаква физика знаем няма!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм против тях,ама няма начин-ползват се масово... :lol:

Що се отнася до мен-ползвам си добрите стари(ненужни ли-ш'ъ исфиня'ати!!!) НОТИ!!!

Respect ама човека, за разлика от теб, няма над 15 години активни занимания в сферата на музиката, а почти винаги при първия сблъсък с нотите реакцията е "уу к'во е т'ва животно, хапе ли?", а страха от сложното е най-големия враг на един неопитен музикант (да не прозвучи все едно се чувствам опитен де хехе)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм против тях,ама няма начин-ползват се масово... :lol:

Що се отнася до мен-ползвам си добрите стари(ненужни ли-ш'ъ исфиня'ати!!!) НОТИ!!!

Че кое му е лошото бе хора,(на таблатурите) много полезни могат да бъдат на моменти.Може и от тях да се учи, разни хора разни идеали.На мен лично петолинията сами малко (много скучни) пък и да не казвам че бъкел не им разбирам.6-то линията са друга работа :) Не нужно нито да знаеш теорията на музиката нито акорди нито нищо, само киризиш,прослушваш и опитваш да изсвириш.

Само да довърша....аз лично не съм учили нито една песен с таблатури.. по принцип кавърите не са ми интересни, но съм се вглеждал на моменти.. определено и цъках ли цъках с език.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Експериментът е важен! Ноти, табс...всичко! Всичко трябва да се опита!!! И естествено свиренето "по слух" - то много калява не смао сетивата, а и самочувствието! Не знам... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, най- добре си даунлодвай Guitar Pro или Power Tab и след това си качвай всякакви песни от mysongbook.com или от powertabs.net и си свири и учи на воля!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.