Jump to content
Българският форум за музиканти

Дайте малко напътствания плс...


SonneR

Recommended Posts

Привет всички! Свиря от около 2-3 месеца на акустична китара (на самообучение, не мн сериозно но.. :) ) Та сега мисля да си взимам електрическа и се нуждая от съвет - къде в София мога да си намеря евтина китара (до 250 лева, нова), или още по-добре - от тези Beginner Packs от типа на китара и кубе + тва-онова, до 300 и малко лева? Кажете някакви добри магазини, ако дадете и телефони ще е е най-добре :)

Освен това имам и друг въпрос - относно струните. Каква е разликата между тези за акустична и електрическа? Какви за различните дебелини и какви изпозлвате / препоръчвате? Някакви ориентировъчни цени?

10хх предварително :):D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

behringer комплекта в Dynacord (магазина на Yamaha на 5те кьошета) е някъде над 300 лева

иначе за струните: тея на ел. китара са по-тънки

за начинаещ по принцип - деветки, по-лесно се свири с тях, но аз лично ползвам по-дебели заради по-концентрирания звук, 9ките малко мажат.

айде успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

събирайте и двамата и да направим трио :)

аз сполучих с много добра китарка и много добро кубе, само кабела и колана смучеша сферични предмети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

behringer комплекта в Dynacord (магазина на Yamaha на 5те кьошета) е някъде над 300 лева

иначе за струните: тея на ел. китара са по-тънки

за начинаещ по принцип - деветки, по-лесно се свири с тях, но аз лично ползвам по-дебели заради по-концентрирания звук, 9ките малко мажат.

айде успех :)

има комбинарки 00.9-0.46 които са тънките струни /1-3/ от комплект 0.09 а дебелите /4-6/ от комплект 0.10 .... тея са най-добри според мен Де Адарио ...

 

а иначе за китарката мисля че Скуайерите са по добри от тея беринджери :) щото Скуайера струва колкото целия им комплект :) ... и след време ако решиш да си земеш нещо по добро от Беринджер едва ли ще успееш да я продадеш :D ... малко оплетено стана ама карай :D ... тея комплектчета са мн измислени ... но вие си знаете :think:

 

аз препоръчвам или Скуайер Страт /21 прага 3 единични адаптери/ който е около 300 лв. или Скуайер Стейджмастер който е с бридж адаптер хъмбъкър и е с 22 прага който пак е около 300 лв. и двете са само с тремоло ... :guitar:

 

а втора ръка са още по-евтини така можеш да си земеш и процесор или некфо сносно кубе ... :)

 

айде със здраве :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз като си зех моя в магазина имаше 10 вида Скуайери страт но само 1 беше с 22 прага .. който си и взех де ... тъй че от страт до страт има разлика ... ни иди виж пипни ако ти хареса и ти е удобна зимай ... :)

но примерно ако имаш още 200 лв . може да си земеш нещо по-добро ...

 

то за 300 и нещо имам и Ямахи които са далеч по-нагоре като китари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз като си зех моя в магазина имаше 10 вида Скуайери страт но само 1 беше с 22 прага .. който си и взех де ... тъй че от страт до страт има разлика ... ни иди виж пипни ако ти хареса и ти е удобна зимай ... :)

но примерно ако имаш още 200 лв . може да си земеш нещо по-добро ...

 

то за 300 и нещо имам и Ямахи които са далеч по-нагоре като китари

:) е да о оня е с 22 прага--ти другиоте дет си ги гледал с колко са били-- и кажи му на момчето дали си доволен от този strat

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принци Скуайер Стратовете са с 21 прага както и повечето Фендери ... а от Скуайера съм предоволен ако беше с Флойд и 24 прага ся нямаше да го продавам ... иначе грифа е супер бърз :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бе пич, що не хванеш да си потърсиш някаква дрънкалка на старо поогледай обявите в "купувам..." има прилични китари за около 200 кинта, че берингерите не ги знам какво представляват като китари, обаче съм имал скуаер страт с 21 прага и не бих ти препоръчал да взимаш такава ако ще от това да завизи живота ти, ако става въпрос за свирене на метъл де (за феновете на скуаер подчертавам, че това си е лично мнение)

харесаи си някоя по запазена китарка на старо и едно кубенце и си готов :)

 

айде успех:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бе пич, що не хванеш да си потърсиш някаква дрънкалка на старо поогледай обявите в "купувам..."  има прилични китари за около 200 кинта, че берингерите не ги знам какво представляват като китари, обаче съм имал скуаер страт с 21 прага и не бих ти препоръчал да взимаш такава ако ще от това да завизи живота ти, ако става въпрос за свирене на метъл де (за феновете на скуаер подчертавам, че това си е лично мнение)

харесаи си някоя по запазена китарка на старо и едно кубенце и си готов :)

 

айде успех:)

не съм фен Скуайер но ако сложиш на Страта един хъмбъкър за 40-50 лв наиш ли кфо ше стане :) щото иначе си е мн удобна китара

пък и както казах от Скуайер до Скуайер има много голяма разлика аз лично съм свирил на 3-4 ... а в магазина пробвах и 10-те и си зех тази ..

Редактирано от Petrucci
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бе пич, що не хванеш да си потърсиш някаква дрънкалка на старо поогледай обявите в "купувам..."  има прилични китари за около 200 кинта, че берингерите не ги знам какво представляват като китари, обаче съм имал скуаер страт с 21 прага и не бих ти препоръчал да взимаш такава ако ще от това да завизи живота ти, ако става въпрос за свирене на метъл де (за феновете на скуаер подчертавам, че това си е лично мнение)

харесаи си някоя по запазена китарка на старо и едно кубенце и си готов :)

 

айде успех:)

не съм фен Скуайер но ако сложиш на Страта един хъмбъкър за 40-50 лв наиш ли кфо ше стане :) щото иначе си е мн удобна китара

пък и както казах от Скуайер до Скуайер има много голяма разлика аз лично съм свирил на 3-4 ... а в магазина пробвах и 10-те и си зех тази ..

споко, знам кво ще стане, бях извършил тази манипулация и въпреки това китарата си остана неудобна за мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами в динакорда тези комплекти можеш да си избираш усилвателя.имаше 2 вида.единият берингер гм 108 в-тоне,а другия не го знам какъв.аз ходих и пробвах гореспоменатия и ми хареса горе-долу.някой може ли да каже с кой е по-добре от двата?за тежка музика имам предвид :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една Фактор Лес Пол копие се продава за 180 лв в купува -продава много готина е според мен !

Редактирано от Demon_A_Go-Go
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.