Jump to content
Българският форум за музиканти

Интересен проблем...


Betrayer

Recommended Posts

Проблемът ми е,че китарата ми има леко отклонение на прагчетата на Ми-висока и Си струни.Говорим за 5% тон на ми и около 2.5% на си, но контрастът с другите струни при които имам по малко от 0.1 % ме притеснява.Грифът не е усукан според мен,тъй като само двете струни без покритие имат този проблем а и китарата е нова - една седмица.Възможно ли е проблема да е от лоши струни?Китарата е все още с фабричните такива,а са ми казвали че те са обикновено стари и със съмнително качество.

 

Благодаря на всички отзовали се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото нещо, което трябва да направиш като си купиш нова китара, е да си смениш струните и да си настроиш интонациите. Най-вероятно просто не е интонирана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото нещо, което трябва да направиш като си купиш нова китара, е да си смениш струните и да си настроиш интонациите. Най-вероятно просто не е интонирана.

 

Тоест?Съжалявам,но съм пълен новак и не разбирам как се настройват интонации,каквото и да е това. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно е все пак да се знае каква е китарата . В случай ,че е акустична с интонирането ще е значително по-трудно , ако все пак е солидна - електрическа - принципно "моста"-, "бриджа" винаги го правят с възможност за коригиране на мензурата на всяка струна по отделно.Нямам представа как се справяш с английския , но този линк във всеки случай си мисля, че ще ти е от полза.

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От какот си купих ел китара преди повече от месец не съм пипал нищо по нея, даже и струни не сум сменял. Това лошо ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз преди имах подобен проблем.

С помощта на хората тук и на учителя ми по китара проблемът беше отстранен и вече знам сам как да си човъркам китарата без да прецакам нещо. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е акустична,извинявам се че забравих да го спомена.Идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.