Jump to content
Българският форум за музиканти

Сериозен проблем с Edge 3 Tremolo..


Zero Tolerance

Recommended Posts

Здравейте!

 

Пиша с надеждата да получа малко помощ свързана с Edge 3 tremolo-то на Ibanez...

 

Веднъж вече имах проблем , опитах се да го реша следвайки интернет тъториали и стигнах до никъде...

Затова занесох китарата в сервиза..От там ми я върнаха с думите "Нищо не пипай ,само си чегъртай там..." ...

 

Уж настроена ама не...Наложи се да сменям струните скоро , пак се разби паралела на тремолото и тн..

 

Този път четох повече неща по-внимателно...След цял ден игра , така и не постигнах резултат...Или струните бяха твърде високо, или тремолото отказваше да работи...

Накрая докато завивах отново страничните болтове,за височина на струните , ключа се прееба...Както и очевидно резбата на болтовете...

 

Та след всички ядове , разстройвания на китарата , високи струни и тн..

 

Реших да потърся помощ тук....

 

Не намерих тема , свързана специално с това затова питам :

 

Има ли във форума някой човек , достатъчно опитен с Ibanez Edge 3 tremolo , при който да отида , да го поправи пред мен и да ми обясни нагледно как се правят нещата правилно?И колко пари би излязло това..

И ако има ,моля да ми остави координати,защото вече се обърках съвсем от съвети..Трябва ми разбиращ човек,готов да ми помогне :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен, че ще има правилната помощ, но ти препоръчвам да пишеш на killer от форума. Той е маниак на тема тремоло проблеми на Ибанец и ако не може да ти помогне лично, ще го направи с един тон линкове, които могат да те насочат. Успех, знам какво ти е, човеко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв размер струни ползваш?

Разгледай и тази тема в детайли, за евентуална смяна с друга марка-модел по-добро тремоло

http://www.jemsite.com/forums/f21/edge3-re...molo-68062.html

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 - 46 ....

 

Всъщност започнах да си играя ,когато 6-та и 3-та струна започнаха да бръмчат на първо прагче , явно защото бяха прекалено ниско...Когато ги повдигнах се оправиха...И започнаха другите проблеми :) ...

 

Мерси много ,ще го потърся...Ако не , има ли някой телефон или скайп на някой лютиер ,който може да направи всички настройки пред мен ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама нали вече има прецакани резби ?

Тогава спасението е купуване на друго такова тремоло на старо за части или смяна.

 

http://cgi.ebay.com/Ibanez-Edge-III-3-trem...id=p3286.c0.m14

130$ с пътните!

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда чак от ново тремоло. Оправихме проблема без смяна на нищо и се надявам всички да са доволни.

Ако има нещо - ясно къде.

 

Поздрави!

Данио

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е приключена , може да се затвори ;) ....

 

Единственото което мога да кажа е ,че MCI е най-добрия музикален магазин който съм виждал в България...

 

Да не кажат ,че правя излишна реклама...

Но все пак за пръв път попаднах на професионализъм...За разлика от други места ,работещите там са невероятни пичове , готови да помогнат и просто съм безкрайно доволен и лично аз занапред ще се възползвам само от техните стоки/услуги и тн...

 

Благодаря много за цялата помощ :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.