Jump to content
Българският форум за музиканти

На стъпалата


Recommended Posts

Значи, едно сериозно въпросче...

 

Питам дали предпочитате докато свирите да е на бос крак или ви е по-удобно с някакви обувки на краката?

Аз, лично, от край време съм свикнал да свиря бос (по чорапи де :D ), за предпочитане от по-плътните и по възможност памучни, изрязан спортен модел за кецове/маратонки (такива че да не се хлъзкат по педалите).

Питал съм насам-натам и съм чувал много противоречиви мнения - че трябвало да се свири с обувки с висока подметка например (мен лично това мнение доста ме озадачи :think:)...

...после Пепи Славов ме светна че най-добре било да е с гуменки с тънка подметка - хем да имало сцепление, хем и подходящ натиск, без загуба на контрол...но аз продължавам да предпочитам плътните изрязани памучни чорапи без подметка между стъпалата ми и стъпенката на педалите.

Въпроса ми се отнася по-скоро за свирене на кардан или две каси, не толкова за фус и каса...

 

Хайде кажете кой как предпочита или какво е чувал като съвет по въпроса :D

Редактирано от Anakon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Чудесните евтинки китайски кецове са ми най-добрия приятел в този случай. Виж с дебели подметки също съм пробвал, но поне на мен не ми допадна никак. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то щом е за кардан или 2 каси - мисля,че е все тая.Във касата и фуса е истината(т.е.-истинското гадно,що се отнася за обувки) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм и бос и по-чорапи. Не става, имам чувството, че педалите направо ми влизат в кокалите. Най-удобно ми е наистина с някакви гуменетки с тънка подметка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лично според няма изобщо никакво значение с какво си обут.Важното е с какво си свикнал....аз съм свирил с кубинки, свирил съм с маратонки, с джапанки и бос дори....въпросът е как ти е удобно. В момента предпоитам кецове, но не с много тънки подметки щото като свиря с тънки подметки по-силничко и ме болят стъпалата после...а и ми е студено през зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите Адидас дето ги правеха тука в Бг най-ми допадат...викам им бързоходки;)С дебели подметки си е истински гърч да свири човек...Бос не обичам щото ми мръзнат краката или ми се цапат чорапите-веднъж така пробвах щото се бях нахлузил в едни високи маратонки....Е повече не опитвам такъв мазохизъм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм,мастера не го разбрах нещо,точно при кардабна е супер важно с кво си обут когато гоноиш техника...за мен най-добре работятя всякви маратонки или обувки със средно дебела подметка и средно сцепление,което ми позволява да приплъзвам крак по степенката на места...с тънки подметки или бос е изключено да свиря при силата която влагам-краката ми се набиват/охлузват - пробвал съм,а прекалено дебелите ти убиват усещането от степенката,което при положение че каси в миниторите не се чуват по принцип е доста объркващо,за дебелината на петата зависи от степенката не от обувките,просто всеки има предпочитание колко да му е дебело под петата и ако педала е твърде плосък,съответно иска по-дебели обувки.тъй като свиря предимно петата-горе,това не ме вълнува много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид,че е доста по гаден проблема,защото за доброто използване на фуса и на единичната каса са необходими различни техники на двата крака,а би било кофти да трябва да си с цвичка на единия крак и джапанка на другия <_>

Редактирано от Drums_master
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обикновенно свиря с едни стари кецове Converse или маратонки, важното е да не ми хлопат и подметката да е по тънка. <_< иначе веднъж и с летни сандали със средно високи токчета пробвах, ефекта беше носене сандалките на обущар

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен най-удобно ми е за сега да свиря с мат-стар много удобни китайски ли са не знам ,знам само че имитират Converse. :ph34r: А иначе съм пробвал и с Вермахт обаче ,не е много удобно- просто не усещаш педала някакси. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато упражнявах напрежението в крака, ползвах кубинки - помагат доста в това отношение, но иначе като за свирене ... ами с каквото съм обут и постепенно си намествам краката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.