Jump to content
Българският форум за музиканти

Захранване за процесор


Ex74

Recommended Posts

Може ли да ме посъветвате какво читаво захранване да си взема за EHX Metal Muff? Тъй като ще ми го носят от щатите и го купих без захранване /110V/.

 

The optional 9V power supply from Electro-Harmonix is US96DC-200BI 9.6 volts/DC 200ma. The barrel connector on the front of the METAL MUFF is for the 9-volt battery eliminator capable of delivering 100 mA of current. The inner ring of the 9-volt battery eliminator must be negative, the outer ring positive.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метал мъфф-а май не е процесор, ама тва не е важно.

 

Иначе щом бачка на 9 волта означава, че всяко захранване за ефект става. Това, че идва от страна със 110 волтов стандарт би имало значение само ако си има собствено захранване.

 

Евентуално може да е проблем ако захранващия куплунг е по-различен, щото видове бол. Ама тва трябва да го видиш като дойде :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне от това което си описал, излиза, че ти трябва да подава променлив ток. Трябва да е поне 200 милиампера (1,8 вата), виж и какъв е поляритета на буксата. В Комет електроникс продават захравнания, но не знам дали имат DC (сигурно имат, защо не).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне от това което си описал, излиза, че ти трябва да подава променлив ток. Трябва да е поне 200 милиампера (1,8 вата), виж и какъв е поляритета на буксата. В Комет електроникс продават захравнания, но не знам дали имат DC (сигурно имат, защо не).

...9V power supply from Electro-Harmonix is US96DC-200BI 9.6 volts/DC 200ma...

Това е предлаганото захранване, а не потребностите на EHX Metal Muff.

От което става ясно, че не му трябва променлив ток, а постоянен.

The barrel connector on the front of the METAL MUFF is for the 9-volt battery eliminator capable of delivering 100 mA of current.

Което дава описание на куплунга за външно захранване (заместващо батерията) и е за 9волта, 100мА .

В действителност, консумацията е много по-малка, защото:

Yeah, its nothing like a big muff, it uses 4558 IC's, its a high gain distortion circuit.

 

Едно захранване DC, 9V, 50...100mA е предостатъчно, но е препоръчително да не е евтинджан, а със стабилизация, за нисък брум и шум. Все пак ефектът е "high gain" и е чувствителен към качеството на захранването.

 

Мисля, че такъв тип захранване прави NIKIFENA. Може да се пита на ЛС...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо бях чел че захранването трябва да е с променлив ток и то... или греша?

Това да не си го чел в тази тема? Защото там става въпрос за процесор, а ти питаш за ефект (педал, камионче, настъпикутийка :) ), което не е същото и затова не може да си правиш изводи за твоя случай от онази тема.

Като гледам как си си озаглавил темата, май не са ти много ясни понятията.

Процесор е устройство, което съдържа в себе си много различни ефекти, като могат да се създават, запазват и активират различни комбинации (пресети) от ефекти. Като ей това.

Самостоятелните ефекти (като твоя) са обикновено под формата на единичен педал, който съдържа само един ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понятията ми са ясни, не може да се редактира заглавие. :punk_guitar:

След като го пуснах видях какво съм писал. Вероятно като пристигне ефекта ще взема захранване от Nikifena

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.