Jump to content
Българският форум за музиканти

Dilian Nedev - The Unnamed


Recommended Posts

Ами така ... едно новично:

http://www.4shared.com/file/125866317/10c2...nnamed_MP3.html

 

Надявам се да ви хареса и оставите някой друг коментар за звука , идеята , реализацията ...

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е ,много ми хареса композицията и аранжимента, солата. Аз лично бих сложил малко повечко среди на ритъм китарите. Инче както би казал Дио :" You rock!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е добро!За барабаните:сложи /по мой вкус/ повече ембиънс,защото звучат като лепнати за микса.Китарите с какво са правени/софт или хард/?На мен пък ми звучат тенекиено-значи средите са повече,може би защото харесвам повече тежкия саунд.Абе,всеки с мнението си.... П.П забележката ми беше за ритъм китарите,солото е супер :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивите . Най се радвам , че ви е харесало :drummer:

Иначе @ sardaesox , китарите са записвани с амп и микрофон , така и не се научих да правя звук със софтуер , който да ми харесва.

Явно звукът им е наистина до вкус , щом на един му липсват на среди , на друг са му много ...

 

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде намирай хора да правиш група най накрая :thumbup:

 

Добре че толкова лесно става ... Айде Варна , вземете ме :) :)

 

 

едит: сетих се за правилото за коментиране на предишен пост , ама реших че така повече си личи на какво по-точно отговаря моето изречение.

Редактирано от Lord Of Darkness
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчето е добро като замисъл, така че ще споделя само вижданията си за звука:

 

- Лявата китара е с много крайна панорама и е лепната - по-добре я направи като дясната, чисто като позициониране в пространството (вкл. реверберацията), защото в момента натежава и разбалансира микса.

 

- Дръм сета е много изцъцкан и е с неподходящ ривърб - тоя който си сложил е кътнат отдолу и е широк в горния спектър, което не може да ти даде нужното пространство. Това е причината сета да звучи като лепнат. Ако имаш импулсни ревербератори - използвай тях и което е по-важното - направи си един AUX/SEND или както там процедираш (не знам с какво работиш) и там назначи въпросния импулсен ревербератор и го използвай за всички канали, защото слагането на различни ривърби в едно и също парче по-често води до лош резултат, отколкото до добър. Може би е добре да помислиш и за малко по-различен сет, защото това соло барабанче не стои добре в парчето, поне според мен.

 

- Баса е също доста изпръцкан и жужи, поради което се бърка в спектъра на китарите.

 

- Тоя филтриран бийт в началото, ако съм ти схванал добре идеята, по-добре се заиграй с него повече и е за предпочитане да го кътнеш и отгоре и отдолу и да го пуснеш през амп симулатор например, или пък да го експортнеш като 8-битов и после да го импортнеш пак в проекта, дори не само него ами цялото интро, щото с тоя ривърб има доста ресторантски звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ... опитах се да оправя нещата , които BlueZone така любезно ми е посочил като недостатъци и е обяснил страхотно как могат да се оправят. Само че не съм сигурен дали не съм го направил по-лош микса...

 

http://www.4shared.com/file/126184168/cf66...d_New_Mix2.html

 

 

[ Changelog:

- Опитах се да се оправя с лявата китара , ама пак май не е същата като дясната като позициониране.

- Сложиш bus с импулсен reverb , но не знам дали избрах подходящия импулс :(

- Баса 'уж' го премахнах от китарите , ама не знам дали така трябваше ...

- Филтрираният бийт в началото пое промени , ривърба беше заменен от delay , не знам дали беше грешка. ]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубаво парче, Диляне! (Ти кога ли си правил изключение по тоя пункт всъщност?)

Харесаха ми контрастите, които си изградил в отделните части на композицията, и здравите китари, и лиричните теми.

:):slap:

 

Аз чух първо "подобрения" микс. После "неподобрения".

Първият ми хареса повече. Вторият... сякаш си му изцедил душичката в опитите да го поправиш.

 

(Но пък ако успееш, дори и аз ще разбера какво е казал @BlueZone... :().

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарите така определено са по-добре. Единствения проблем е, че звучат малко синтетично - ако драйвовете си ги правил с плъгини, потърси някоя по-изчистена бленда за ритъм китарите и дори можеш леко да им намалиш драйва, а за сметка на това да ги дублираш и така ще добиеш нужната плътност. По принцип прекомерния драйв не е много добро решение за ритъм китари.

 

Реверберацията можеш общо да я демпнеш малко, че е доста бистра в момента, което ненужно изцъцква микса и по-специално барабаните, което пък води до омазване и фазови проблеми във високите честоти. Ривърба на барабаните можеш да го намалиш като микс, защото така сета стои малко извън парчето. Също така малко му прибери чинелите като ниво. Целия сет можеш малко да го компресираш. Касата можеш да я тюннеш малко надолу (съобрази тона й с най-ниския тон на баса в парчето). Така ще добиеш хубав обем на сета и касата няма да се бие честотно с баса и двете неща ще могат да изпъкнат. Принципно за барабаните, ако уреда, с който ги правиш позволява (не знам с какво работиш) - по-добре вдигни нивото на room микрофоните, вместо да слагаш много ривърб.

 

На баса можеш да му сложиш лек драйв и да му върнеш орязаните честоти съвсем малко. Може би трябва и да го компресираш малко повече, защото малко чезне на места.

 

Интрото най-добре го филтрирай цялото, а не само бийта, че така малко се губи идеята на тоя пиниз.

Бих те посъветвал и да го скъсиш малко, но това вече си е твоя преценка за аранжимента.

 

Good luck :greenball:

Редактирано от BlueZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фуса и някои чинели направо ми разцепиха ушите, което не ми хареса. Китарите нямат пространство, а е чуйно че ще можеш да го постигнеш с още занимавка. Предполагам е и защото не го слушаш/проверяваш на слушалки по време на микса(което е грешка, поне според мен).

 

Касата и фуса особено са прекалено силни за този микс, пак казвам - според мен. :thumbs_up:

 

Лично не съм фен на такъв стил ала Сигнал в силните години, но ти свириш адкси добре и имаш музикантска мисъл, което е най-важното за тази дейност. Останалото е лични предпочитания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Thanx BlueZone & Kurt Uvash !

Китарите ще ги накажа аз... май проблема дойде от това , че едната е полу-синтетична (каб.симулация на драйв камионетка) , а другата е с микрофон пред ампа . Струва ми се , че ще запиша наново китарите само с ампа да видя как ще станат.

Така де , пак благодаря за отделеното време да изпишете всичко това , ще си играя още :thumbs_up::spam:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов ден - ново мазало , не знам вече аз ли си втълпявам нещо или ...

http://www.4shared.com/file/126623442/d12c...d_New_Mix3.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.