Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос...


Recommended Posts

Отварям тази тема за да попитам по - компетентните господа от форума, как се наричат на български език, тези SPST moment switches и къде във Варна могат да се открият. Знам за разликите между отделните превключватели DPST, DPDT и SPST, просто питам, как да ги търся на български, освен като превключватели и къде във Варна.

 

Аз днес търсих в няколко магазина и попаднах на уникални отговори от типа "Търси в музикален магазин, там има готови с кутията, мисля че дистрокшани се казваха." :)

 

Въпросните "превключватели" или както там се наричат ще бъдат използвани в един проект за footswitch, затова държа да са с метални капачки.

 

Ето и няколко линка с това как изглеждат.

 

http://www.banzaieffects.com/files/images_detailed/15175.gif

 

http://www.effectsconnection.com/oscommerc...ootswitch_3.jpg

 

вторият линк не е със SPST switch, a DPDT , но дава добър изглеглед на switch-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези фуутсуич бутони ги има в електронинвест и в пасат.

 

Благодаря за бързият отговор. :)

Утре ще отида да потърся в магазините на Пасат.

 

Аз до колкото успях да прочета в интернет, магазини Електронинвест във Варна няма. Като цяло основният проблем беше, че в тези магазини, които ходих имаха подобни ключове но трябва да ги държиш натиснати за да работят, което в случая не ми върши никаква работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има 2 модела. едните са задържащи, другите незадържащи. При натискане с ръка се познават лесно. Едните, задържащите, цъкат по-силно, докато незадържащите доста по-леко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има 2 модела. едните са задържащи, другите незадържащи. При натискане с ръка се познават лесно. Едните, задържащите, цъкат по-силно, докато незадържащите доста по-леко.

 

Благодаря много за информацията, утре ще ходя по магазините и вечерта ще се сглобява. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица минавах през електронинвест- нямаше никакви- нито със задръжка нито без. Осен това онези Al кутийки на ProsKit от 8.88 са свършили :girl_witch: . Дано твоята информация е по-нова. Бутоните ги има и във викиват, но кутийките (средния размер) ги намирах само в електронинвест. По-големите кутийки ги има и в конрад, но идват твърде големи за педал, пък и цената им отива към 18-20 лв!

Абе човека питаше за бутони- във викивата- 20-30 ст. са по-скъпи от другите места, но затова пък ги има. Ако съвсем не ги открие във Варна предполагам, че няма да му откажат доставка с куриер, но той най-добре си знае дали ще му се "вържат аритметиките" ;-) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица минавах през електронинвест- нямаше никакви- нито със задръжка нито без. Осен това онези Al кутийки на ProsKit от 8.88 са свършили :D . Дано твоята информация е по-нова. Бутоните ги има и във викиват, но кутийките (средния размер) ги намирах само в електронинвест. По-големите кутийки ги има и в конрад, но идват твърде големи за педал, пък и цената им отива към 18-20 лв!

Абе човека питаше за бутони- във викивата- 20-30 ст. са по-скъпи от другите места, но затова пък ги има. Ако съвсем не ги открие във Варна предполагам, че няма да му откажат доставка с куриер, но той най-добре си знае дали ще му се "вържат аритметиките" ;-) .

 

Благодаря за допълнителната информация.Аз и кутия не съм 100% намерил но ще я скълъпя някак си и ще видим тогаз как ще излязат аритметиките :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.